ג'ון נוריס ינהל את סדנת האופרה בתל אביב

נוריס יחליף את ג'ואן דורנמן, שמזוהה עם הסדנה מאז הקימה אותה לפני 30 שנה. הסדנה בקיץ הקרוב תימשך רק שלושה שבועות במקום ארבעה

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

מדריך הזמרה האמריקאי הוותיק ג'ון נוריס, שבסיסו בשנים האחרונות בברלין, יהיה המנהל האמנותי הבא של סדנת האופרה הבינלאומית, הנערכת בכל קיץ בתל אביב. הסדנה היא פרויקט משותף של עיריית תל אביב ושל העמותה הישראלית לאמנויות האופרה.

ג'ון נוריסצילום: ללא קרדיט

נוריס — שהתמחה גם בהדרכת זמרים בתנועה על במה ופועל גם כבמאי — ייכנס לנעליה של עמיתתו ג'ואן דורנמן, מדריכת זמרים אמריקאית ופסנתרנית, מוותיקות צוות ה"מטרופוליטן אופרה" בניו יורק. דורנמן מזוהה עם הסדנה התל־אביבית ונערצת על קהלה מאז הקימה את הפרויקט לפני 30 שנה. גם נוריס, שהתמנה עתה, פעיל בסדנה מאז. נוריס הודיע כי הסדנה בקיץ הקרוב תהיה קצרה מהרגיל: היא תימשך שלושה שבועות במקום ארבעה. בתשובה לשאלה אמר מפיק הפרויקט מטעם עיריית תל אביב, קיקי קארח, כי "אנו מקווים שדורנמן תמשיך להשתתף כמדריכה". תשובה דומה מסר גם בקשר להשתתפות העוזרת הקבועה של דורנמן, חמדי כפיר.

נראה שחילופי הכהונה לא התבצעו באווירה נינוחה מבחינת היחסים האישיים בין דורנמן ובין ראשי העמותה לאופרה — כך לפחות לפי נימתו של מכתב ששלחה דורנמן לפני שבועות אחדים למשתלמים פוטנציאליים ובו הודיעה להם על סיום כהונתה. תרומתה של דורנמן לסדנה התבטאה גם ברמתם של המשתלמים שבאו לארץ: בסך הכל, לאורך השנים, היו אלה מאות זמרות וזמרים בני ארצות שונות, רבים מהם בעלי קולות מרשימים ביותר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ