האם "הכבש ה–16" בדרך לאיחוד?

יהונתן גפן העלה תמונה בעמוד האינסטגרם שלו וכתב: "עם יהודית וגידי בפגישה שאולי בכל זאת נתאחד להופעה של הכבש בשנה הבאה"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

גישושים ראשונים לקראת מופע איחוד ל"כבש ה-16". הספר, שנהפך לאלבום ולמופע במה, עשוי לעלות שוב על הבמה בשנה הבאה, אם הגישושים שתחילתם כעת יבשילו. הפרטים המועטים הידועים בעניין נמסרו על ידי מחבר הספר, יהונתן גפן, בחשבון האינסטגרם שלו. הוא העלה לחשבונו תמונה שבה מונצחים יחד גידי גוב ויהודית רביץ, ששניהם השתתפו באלבום המקורי, וכתב: "עם יהודית וגידי בפגישה שאולי בכל זאת נתאחד להופעה של הכבש בשנה הבאה".

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של יהונתן גפן

"הכבש ה-16" נהפך אחרי צאתו ב–1978 לקלאסיקה ישראלית ולאחד האלבומים הישראלים הנמכרים והמוערכים ביותר. האלבום, הכתוב כולו מנקודת מבטם של ילדים, כולל את השירים "הילדה הכי יפה בגן", "איך שיר נולד", "גן סגור", "אני אוהב", "רעמים ובקרים" ואחרים. בהפקתו השתתפו גוב, גפן ורביץ, וכן דויד ברוזה, יוני רכטר, שם טוב לוי, שלמה יידוב, ארנון פלטי ואלון הלל.

לאורך השנים צצו מדי פעם יוזמות ושמועות על איחוד, שלא קרה. הופעת איחוד יחידה התקיימה ב–1995 במסגרת "לילה גוב", תוכנית הטלוויזיה של גוב (ההופעה זמינה לצפייה ביוטיוב למתעניינים בזוועות האופנה שהיו נהוגות אז). בשנים האחרונות מופיע גפן עם הרכב קטן, במופע "איך שיר נולד", המיועד לילדים. גפן וההרכב שלצדו מבצעים את שיריו, רבים מהם מ"הכבש ה–16".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ