להקת "מורה" מבצעת את "מות המשורר" של דוד אבידן

זהו סינגל ראשון מתוך אלבום שירי משוררים שאמור לצאת באפריל, לאחר השלמת קמפיין מימון המונים באתר הדסטארט. האלבום יכלול לחנים מקוריים לשירי חנוך לוין, אבידן ולאה גולדברג

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הבוקר יוצא "מות המשורר" סינגל ראשון של להקת מוּרה מתוך אלבום מלא שאמור לצאת באפריל, לאחר השלמת קמפיין מימון המונים באתר הדסטארט. עד כה גויס שליש מהסכום הסופי שנועד להפקת אלבום שירי משוררים בביצוע הלהקה, 60 אלף שקלים. האלבום יכלול לחנים מקוריים לשירי חנוך לוין, אבידן ולאה גולדברג. בסרטון לקידום גיוס הכספים מדברת היוצרת רונה קינן, לדבריה: "ראיתי את 'מורה' בפעם הראשונה בהופעה בתיאטרון תמונע. הגעתי יחד עם יהודית רביץ שאמרה שיש להקה חדשה שכולם מדברים עליה. זו היתה הופעה אדירה שממש העיפה לי את המוח. היתה שם חוויה של קדושה. האנשים שהגיעו, נראה לי לפחות, היו מאמינים אדוקים".

פרופ' נסים קלדרון מוסיף: "כאשר מלחינים שירה מתוך כבוד כל כך גדול למלים, יש לי הרגשה, אצל 'מורה', שהם מחלצים מן השיר את המוזיקה שכבר יש בו. ואז זו מוזיקה על יד מוזיקה. וזה יפה במיוחד".

להקת "מוּרה" הוקמה לפני 11 שנה כטריו. חבריה הם אלון לוטרינגר, עומר קליין ושחר ברבש. הלהקה היתה פעילה עד לשנת 2007, אז כל אחד מחבריה פרש לפרויקטים אחרים. לוטרינגר הוציא אלבום בשם "ביער של טורקיז אפור", והפיק אלבומים, ברבש הוציא את אלבום הילדים "אף על פיל", ועסק בחקר המוח באוניברסיטה העברית, קליין הוציא שישה אלבומים ומופיע ברחבי העולם עם הטריו שלו. חברי הלהקה התחברו מחדש בשנה שעברה.

"מות המשורר" שירו של המשורר דוד אבידן, זוכה בכך להלחנה שנייה, לאחר שנכלל כבר באלבום שירי המשוררים של ירונה כספי, "מָאְפיה של אישה אחת" (2011).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ