הזמר אסף אבידן: "אני לא מחשיב עצמי לישראלי"

בראיון ללה-מונד הצרפתי אמר אבידן כי הדבר היחיד שמחזיק את ישראל כמדינה הוא הפחד, ויצא נגד קריאתו של נתניהו ליהודי צרפת לעלות לישראל. "אנחנו העם הנרדף, לכן אני לא רוצה יותר לחיות פה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הזמר אסף אבידן אינו רואה בעצמו ישראלי ואינו מעוניין לחיות בישראל, כך אמר בראיון לעיתון הצרפתי לה-מונד שהתפרסם היום (שבת). 

הראיון עם הזמר המצליח נערך בחדר חזרות בדרום תל אביב, ובו צוטט אחד מנגניו של אבידן, נדב, אומר "זהו האמן היחיד שגורם לי לחוש גאווה על היותי ישראלי". בתגובה, אבידן השיב לו: "זה נחמד מצידך, אבל אני לא מחשיב עצמי לישראלי". בהמשך אמר אבידן כי הדבר היחיד שמחזיק את ישראל כמדינה הוא הפחד. "זה ישראל, אנחנו העם הנרדף, זה חוזר בכל השיחות שלנו. בגלל זה אני לא רוצה יותר לחיות פה".

אבידן התייחס גם לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקרא ליהודי צרפת לעלות לישראל אחרי הפיגועים בפריז בחודש ינואר. "זה אופורטוניזם אלקטורלי", אמר אבידן, "יש הרבה יותר יהודים שחיים בפחד בישראל מאשר בצרפת".

אלבומו האחרון של אסף אבידן, זוכה להצלחה בצרפת ובישראל, והיה בראש טבלאות ההורדות בשתי המדינות עם יציאתו.

בעמוד פייסבוק שלו, לאחר פרסום הדברים, כתב בין השאר אבידן:

וואו... אם רק הייתה התייחסות ליצירה של אמנים כמו ההתייחסות התהומית לציטוט חלקי ופופליסטי של אתר אינטרנט מחרחר מלחמות, שבעצמו מצטט מכתבת בעיתון שבוחרת לצטט חלקיקי משפטים ומחשבות...

אני רוצה להסביר משהו... קודם כל - וזה חשוב מאוד - לא מפחיד אותי גל של לאומנות בשקל וחצי שדופק לי על הדלת ומאיים לנשל אותי כי הם קראו בעיתון משהו שמדגדג להם בחוסר בטחון קולקטיבי או אישי או וואטאבר... לא בגלל זה אני מסביר. אלא בגלל שנשבר לי הזין שאנשים מצטטים אותי לא נכון... זה מתחיל בשטויות ברכילות... שאני מבליג , נמשך בכתבות צבע הזויות וחסרות דיוק ברמה פושעת, שאני מבליג... כי אני אומר ... טוב , שטויות, אנשים יודעים לא לקחת ברצינות כל מה שכתוב במדיה. אבל כנראה שאני טועה. כנראה שאנשים אשכרה קוראים את החרא הזה ואוכלים אותו בלי מלח.

במשך שש השנים באחרונות שאני מתראיין בתקשורת זרה , אני משתדל להיות שקול ומאוזן באמירות שלי. אני לא מעריך אנשים שמשתמשים בתיאבון של התקשורת בחו"ל לאמירות פיקנטיות נגד ישראל כקיצור דרך להשיג זרקור. לא שיש לי בעיה אם הבעה עצמית של כל אדם, אבל בגלל שאני יודע שהתקשורת אוהבת להקצין את זה ולחבק את זה ולהפשיט את זה ולהציג את זה לראווה , זה נראה לי זול. וזה נראה לי מבזה את הדבר האמיתי, שהוא היצירה והאמנות.
וזה הדבר היחיד שאני מנסה להציג.
לכן בכל ראיון שלי אי פעם (!) מהשנייה הראשונה , תמיד אמרתי... אני לא "אמן ישראלי" ... אני "אמן מישראל". אני לא בא לייצג את ישראל. אני לא פוליטיקאי. אני לא דיפלומט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ