"הצל" מאיים ואחינועם ניני התמלאה צער: תגובות לדבריו של אסף אבידן ב"לה מונד"

"הצל" הזהיר את אבידן לשמור על עצמו בביקורו הבא בארץ ואילו ניני ביקרה את גישתו של אבידן ואמרה כי מעציב אותה "שישראלים מבוקשים ומצליחים מבקשים להרחיק את עצמם מישראל"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בעקבות ראיון לעיתון הצרפתי "לה מונד" שהתפרסם בסוף השבוע וחלקים ממנו צוטטו בתקשורת הישראלית, המוזיקאי אסף אבידן מבקש להסביר את כוונותיו. בעמוד הפייסבוק שלו הגדיר את הכותרת שהתפרסמה במרבית אתרי החדשות, "לא מחשיב עצמי כישראלי ולא מעוניין לחיות שם", כ"ציטוט חלקי ופופוליסטי".

הראיון עם הזמר המצליח נערך בחדר חזרות בדרום תל אביב, ובו צוטט אחד מנגניו של אבידן, נדב, אומר "זהו האמן היחיד שגורם לי לחוש גאווה על היותי ישראלי". בתגובה, אבידן השיב לו: "זה נחמד מצידך, אבל אני לא מחשיב עצמי לישראלי". בהמשך אמר אבידן כי הדבר היחיד שמחזיק את ישראל כמדינה הוא הפחד. "זה ישראל, אנחנו העם הנרדף, זה חוזר בכל השיחות שלנו. בגלל זה אני לא רוצה יותר לחיות פה".

אבידן. "ציטוט חלקי ופופוליסטי"צילום: OJOZ

אבידן כתב עוד בעמוד הפייסבוק שלו כתגובה לפרסומים: "במשך שש השנים האחרונות בהן אני מתראיין בתקשורת זרה, אני משתדל להיות שקול ומאוזן באמירות שלי. אני לא מעריך אנשים שמשתמשים בתיאבון של התקשורת בחו"ל לאמירות פיקנטיות נגד ישראל כקיצור דרך להשיג זרקור. לא שיש לי בעיה עם הבעה עצמית של כל אדם, אבל בגלל שאני יודע שהתקשורת אוהבת להקצין את זה ולחבק את זה ולהפשיט את זה ולהציג את זה לראווה, זה נראה לי זול.

"וזה נראה לי מבזה את הדבר האמיתי, שהוא היצירה והאמנות. לכן בכל ראיון שלי אי פעם (!) מהשנייה הראשונה, תמיד אמרתי... אני לא 'אמן ישראלי' ... אני 'אמן מישראל'. אני לא בא לייצג את ישראל. אני לא פוליטיקאי. אני לא דיפלומט. ובתור בן לדיפלומטים מעולם לא חפצתי להיות אחד. 'רק על עצמי לספר ידעתי'... אני לא ישראלי. אני בן אדם. אני כן 'מישראל'. ואת זה אף פעם לא הסתרתי. לא שיניתי את השם או החבאתי את זהותי. גם כשלא היה תמיד נעים. אבל זה מאיפה שאני. לטוב ולרע. אבל זה שאני נולדתי פה לא מכריח אותי למות פה".

לפני כן איים עליו הראפר יואב אליאסי (הצל): "אני מציע לך לקחת מאבטח כשאתה בא לישראל כי נהיה פה מפחיד ואחרי הכתבה הזאת אפילו מפחיד מאוד".

אחינעם ניני התראיינה בנושא לגלי צה"ל ואף היא ביקרה את הזמר: "זה עצוב לי מאוד שישראלים מבוקשים ומצליחים מבקשים להרחיק את עצמם מישראל. בעיניי זאת תוצאה ישירה מההתנהלות ההרסנית של ממשלת נתניהו, גם אני שמסתובבת שנים בחו"ל נתקלת בקשיים רבים בגלל היותי ישראלית, אך בניגוד לאבידן - אני מעולם לא עזבתי את הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ