"הודנא אפרוביט אורקסטרה" תופיע עם פליטים במתקן הכליאה "חולות"

חברי הלהקה מתכננים לייצר מעין ג'ם סשן שבו ישלבו כוחות עם זמרי ראפ סודנים שנכלאו במתקן. ההופעה תהיה פתוחה לקהל הרחב ותתקיים ב-30.5

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

להקת "הודנא אפרוביט אורקסטרה", המנגנת מוזיקה ברוח האפרו־ביט, אפרו־פאנק ואתיו־ג'ז, עומדת להופיע באופן חד פעמי במתקן הכליאה "חולות" שבנגב יחד עם פליטים השוהים במתקן. חברי הלהקה, המונה 13 נגנים, מתכננים לייצר מעין ג'ם סשן שבו ישלבו כוחות עם זמרי ראפ סודנים שנכלאו במתקן. ההופעה תהיה פתוחה לקהל הרחב ותתקיים ב-30.5 בשיתוף עם ארגוני סיוע לפליטים.

חברי ה"הודנה" כבר פגשו את הפליטים הכלואים במתקן בפסח האחרון, אז הגיעו במקרה לאזור לאחר הופעה שנערכה בפסטיבל תמר. "הגענו לשם כדי לעשות להם מעין ליל סדר אלטרנטיבי כי מבחינתם המשמעות של יציאת מצרים היא מאוד אקטואלית וחשבנו שזה יהיה מאד מגניב לשמח אותם", מספר מפיק הלהקה, אמיר איילון, "אלא שאז הגענו לשם והתחלנו לנגן, היו שם מסביבנו כ–1,500 איש אבל הם שמרו על מרחק ולא התקרבו. רק כשהתחלנו לקרוא לזמרים שלהם כדי שישירו אתנו החלה ההתחברות והווליום עלה".

אילון מספר כי האווירה במתקן קשה, וחלק מיושביו האריתראים מצויים באבל על חבריהם שנרצחו לאחרונה על ידי ארגון "דעאש" אחרי גירושם מישראל. "היינו צריכים לקבל את האישור שלהם להופעה במתחם, והם הודיעו שבשל האבל הם לא יוכלו להשתף בחגיגה אבל נתנו את ברכתם להגעה שלנו לטובת שאר השוהים במתקן. אנחנו עושים את זה כדי לקדם מודעות למצב הקשה שלהם אבל גם כדי ליהנות יחד אתם".

כשהוא נשאל עד כמה המוזיקה של הלהקה מתחברת עם התרבות של הפליטים השוהים במקום, משיב איילון כי "הז'אנר שלנו מגיע מאזורי האפרו ביט שיושב על מקצבים אפריקאיים מאתיופיה וניגריה, ככה שמדובר פחות או יותר באותו אזור. הנגנים שלנו, בחלקם ביקרו ושהו באפריקה לא מעט אז יש להם הבנה טובה בעולמות המוזיקליים האלו, ככה שאני די בטוח שיהיה חיבור מוצלח מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ