השמעת בכורה |

השיר הכי פוליטי של נינט טייב

בשיר חדש של הזמרת, "מה קרה", ראשון מתוך אלבום שהפיק בעלה יוסי מזרחי, היא דורשת חשבון נפש מ"הנגד, הקצין, השופט המרצה והנשיא"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

כמעט שנתיים לאחר יציאת אלבומה הקודם, "כל החיות ידעו", מוציאה נינט טייב שיר ראשון, "מה קרה", מאלבום חדש, שאותו כתבה והלחינה בעצמה. המפיק המוזיקלי הוא יוסי מזרחי, בעלה של טייב ואבי בתם המשותפת. יחד יצרו השניים את הסינגל הפוליטי ביותר של טייב עד כה, שכולל התבטאויות חריפות ואקטואליות למדי בכל הקשור לקורבנות של תקיפה מינית, משטור גוף ומיניות.

אף שבשיר טייב פונה לכלל לובשי המדים, הרי שבהמשך היא נוקבת בדרגים מפורשים ודורשת חשבון גם מ"הנגד, הקצין, השופט המרצה והנשיא". "מי זה שיגיד לי שגיבור הוא הלובש את המדים הצבועים", שרה טייב, "מי זה שיגיד לי שהכוח בידיים הנכונות איזה שטויות... מי זה שיגיד לי לא ללכת עם קצר כי איך אפשר להאשים את הנבל... מי זה שיגיד לי להסתיר את הפנים מאחורי קול מסונטט וצללית שמתנצלת על פיתוי המפקד והנגד והקצין והשופט והמרצה והנשיא". בפזמון שואלת הזמרת "איך תציל אותי מתופת אם אתה הוא הטינופת".

בבחינת הקו המוזיקלי של "מה קרה", אפשר לומר כי טייב ממשיכה כאן את הקו הסגנוני שאיפיין את אלבומה הלועזי "Sympathetic Nervous System" שיצא ב-2012. בעוד שהשיר המצליח ביותר מאלבומה האחרון היה בלדה חרישית כמעט ("פרויקט הספר הכחול"), הרי שהשיר החדש מביא אתו אנרגיית פאנק זועמת שמאפשרת לטייב לשחרר את מלוא הזעם על המערכת, ובתוך כך להבהיר שחופשת הלידה הסתיימה, אם בכלל היתה כזאת.

בהודעה לעיתונות כתבה טייב כי "הכתיבה אצלי מגיעה ממקום מאוד אינטואיטיבי. התהליך מתחיל במחברת כתיבה ועפרון, ממשיך בסקיצות שאני עושה על המחשב הביתי שלי עם לופים שמזיזים לי את הבטן וגיטרות שמחזירות אותה למקום ונגמר/מתחיל מחדש באולפן, עם האנרגיה המחשמלת של חברי ללהקה כשכל אחד מהם מביא להקלטות את מה שקרה אצלי בדמיון בכל לילה רגע לפני שעצמתי עיניים. הרגעים שהכי עושים לי את זה באולפן זה הרגעים הלא מתוכננים, הטעויות. כשהמוח יודע מה צריך לעשות, הלב משוחרר מכל מגבלה ורק אז מתחילים לעוף. זה מה שקורה לי כשאני יוצרת ושרה את מחשבותי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ