השמעת בכורה |

אריאל זילבר חוזר ליצירות של שמוליק צ'יזיק

שיר ראשון מתוך אלבום שבו שר אריאל זילבר שירים של שמוליק צ'יזיק המנוח, שכתב את "רוצי שמוליק" ו"החברה להגנת הטבע"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

שיתוף הפעולה בין שמוליק צ'יזיק ואריאל זילבר הביא לכמה תמורות משמעותיות בתולדות הרוק הישראלי: החל ביצירה משותפת שהולידה להיטים דוגמת "שרית הספרית" ו"החברה להגנת הטבע", דרך עליית קרנו של זילבר כזמר מבצע שפרץ למרכז הבמה וכלה בהתפרקות של להקת "תמוז", שאותה עזב זילבר לאחר שלהיטו הגדול "רוצי שמוליק" לא התאים ללהקה, שטענה כי השיר לא רוקיסטי מספיק.

כמעט 40 שנה חלפו מאז התפרקותה של "תמוז" וכעת חוזר זילבר ליצירותיו של צ'יזיק המנוח ומוציא אלבום שכולו שירים גנוזים. בשיר הראשון שיוצא מהפרויקט המיוחד, "לאן פנתה אהבתנו" חוזר זילבר אל מקורותיו המוזיקליים, עם העליזות והפופיות המאולתרת שאיפיינה אותו בעבר.

אלבומיו האחרונים של זילבר אופיינו בכמיהה אל המקורות והתחזקות דתית, אבל ניכר שכעת הוא מעוניין להשיב לעצמו קהלים שנטשו במשך הדרך. בסרטון שמלווה את יציאת הסינגל אומר זילבר כי "אני מופיע איך שאני מופיע, עם ציציות עם כיפה, אני לא עושה הצגות, שר את השיר, והקהל משתתף אתי. אני מה שאני, אבל היום יש לי תובנות חדשות שכל מה שיש זה לטובה. צריך להילחם על ארץ ישראל, צריך לצעוק על ארץ ישראל אבל אני לא יודע אם ההופעות זה המקום בשביל זה. את השירים שלי אני עושה בשמחה ובאהבה".

גלולת הנוסטלגיה של זילבר וצ'יזיק היא תזכורת משמחת לכוחו הגדול של הצמד המוזיקלי: צ'יזיק אמנם מת ב–1987 אך גם זילבר נעלם מעין הציבור בעשור האחרון בשל אמירות פוליטיות והומופוביות שהפכו אותו למוקצה מחמת מיאוס. אפשר לקוות כי הפרויקט החדש, והצהרותיו של זילבר על געגועיו לקהל, יעשו את שלהם והשניים יזכו לחזור אל מרכז העשייה המוזיקלית בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ