איתי שטרן
איתי שטרן

יונתן דגן, המוזיקאי ששם הבמה שלו הוא "J Viewz", זכה בפרס אריה הכסף בפסטיבל קאן לפרסום. הוא זכה על "The DNA project", פרויקט ייחודי הכולל אתר אינטרנט שבו דגן חושף בשנה האחרונה את הליך יצירת אלבומו החדש, תוך שיתוף פעולה עם הקהל. הפרויקט מפרק לגורמים את כל שלבי העשייה ומאפשר לקהל המעריצים לשלוח חומרים עצמאיים שעשויים להיכנס אל האלבום. את האתר בנתה חברת "Hello Monday" שיצרה אתרי אינטרנט למוזיאון הגוגנהיים, המומה, נאס"א ועוד.

יונתן דגןצילום: Billy Kidd

״החוויה שמאחורי תהליך עשיית אלבום היא חוויה קריאייטיבית שלא יוצא להרבה אנשים להיות חלק ממנה״, אומר דגן ״הפרויקט הזה נולד מתוך הצורך להוציא לאור את כל הממדים שהשירים שלי בנויים מהם - המקומות שמשפיעים על תהליך היצירה, מערכות היחסים שנרקמות, התהליכים בסטודיו וכו'. חיפשתי פורמט של שיר שאפשר לנגן אותו, אבל גם אפשר להציץ לשכבות שבו, שלב אחר שלב״.

גם האלבום הקודם של "J Viewz" התאפיין ביצירה לא שגרתית. דגן בחר להעלות אז בכל חודש שיר נוסף לאתר הפרויקט שנהפך לאלבום "River and Homes" שעליו היה מועמד לגראמי.

דגן שיתף פעולה עם המוזיקאי גוטייה ("Somebody I Used to Know"). יחד הקליטו שיר שיופיע אור באלבום הבא של גוטייה. "הכרנו בזכות המעריצים שלנו שחיברו בינינו בטוויטר", מספר דגן. "זה קרה בתקופה של גיוס הכספים ל'DNA Project' בקיקסטארטר. גוטייה נכנס, ראה, נדלק על הקונספט והתחיל בינינו דיאלוג מגניב. יש לו אוסף מטורף של כלי נגינה אלקטרוניים וינטג'ים. זה דמה למפגש של שני ילדים גיקים שמתעסקים עם מכונת תופים וחוקרים את היכולות שלה".

במקביל לפעילותו בעולם דגן ממשיך לעבוד עם אמנים ישראלים. בין השאר עבד עם הזמרים אברהם טל ומאיה איזקוביץ. הערב יופיע בזאפה הרצליה ומחר בעיר התחתית בחיפה לציון עשור לצאת אלבומו "מיוז ברייקס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ