"נושאי המגבעת" נגד מנהל הלהקה לשעבר וחברת התקליטים "בי סייד"

אוהד פישוף תקף היום בעמוד הפייסבוק שלו את מוטי שהרבני, מנהלה לשעבר של הלהקה, ואת דין בראון, בעלי חברת "בי סייד", בשל הוצאה מחודשת של הקסטה הראשונה שלהם, ללא רשותם של חברי הלהקה וללא התייעצות איתם, וקרא למעריצי הלהקה לא לרכוש את הריליס

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נושאי המגבעת
איתי שטרן
איתי שטרן

אוהד פישוף, חבר להקת "נושאי המגבעת" תקף היום בעמוד הפייסבוק שלו את מנהלה לשעבר של הלהקה, מוטי שהרבני, וחברת התקליטים "בי סייד" בשל הוצאה מחודשת של הקסטה הראשונה והמיתולוגית שלהם משנת 1996, ללא רשותם של החברים בה. האלבום, שעבר רימסטרינג, ואמור לצאת לאור בחודש הקרוב על גבי תקליט ויניל, הצליח להרגיז את פישוף וחבריו ללהקה בשל מה שהם מכנים תרגיל שהוא "כשר אבל מסריח".

"בצעירותינו חתמנו בפזיזות על הרבה מסמכים רעים, שנישלו אותנו באופנים שונים ומשונים מזכויות כאלה ואחרות במוסיקה שיצרנו או ברווחים ממנה", כתב פישוף בעמוד הפייסבוק שלו. "מידת חוקיותו של המקרה הנ״ל אינה ברורה לחלוטין: יתכן שהוא כשר אבל מסריח, יתכן גם שאינו כשר. לברר את חוקיותו בבית משפט ייקח הרבה זמן ויעלה הרבה כסף.."

בהמשך דבריו מוסיף פישוף כי הוצאתו של האלבום מחדש נעשתה שלא מתוך הסכמה עם חברי הלהקה ובהתאם לכך, הוא קורא לחבריו המוזיקאים ומעריצי הלהקה שלא לרכוש את האלבום. "הריליס הזה נעשה בלא אישורינו ובלא ידיעתינו. לא היינו מעורבים באף אחד משלבי הייצור וההפקה. האספקטים האמנותיים של הריליס - המסטרינג והעטיפה - לא עברו את אישורינו ויש יסוד סביר להניח שלא היינו מאשרים את שניהם לו נתבקשנו לעשות זאת: עד כמה שהבנו, האלבום לא עבר הליך רציני של מאסטרינג מחדש. את העטיפה, שאותה דווקא ראינו, בוודאי שלא היינו מאשרים לו נתבקשו לעשות זאת".

"מוסיקאים לא אמורים למצוא את עצמם מודרים מהזכות הפשוטה לבחור איפה ומתי תופץ המוסיקה שלהם ובאלו תנאים, כיצד תארז ואיך תודפס", כתב פישוף. "אנחנו פונים ומבקשים מכל אוהבי הקסטה ו/או אוהבי האנשים שיצרו אותה אי שם ב-1988, לא לרכוש את הריליס הזה ולבקש מאחרים לנהוג כמותם. אנחנו פונים ומבקשים מהאספנים להפנות את גבם לריליס שמופץ במודע בניגוד לרצונם של יוצריו".

דין בראון, בעלי חברת "בי סייד" ומי שאמון על הוצאת האוסף המחודש, אומר בתגובה לדבריו של פישוף "קראתי את הפוסט של אוהד אבל מה שאנשים לא מבינים הוא שאין היום גוף שנקרא 'נושאי המגבעת'. האדם היחיד שמחזיק בזכויות לשירים שלהם הוא מוטי שהרבני שאליו פנינו וציין בפנינו שהוא בדיוק מצא את גרסאות המאסטר של האלבום ההוא. הוא הצהיר על כך שהוא המייצג הבלעדי של הלהקה וכך התחיל התהליך. במהלך העבודה על התקליט שאנחנו הולכים להוציא, הבאנו אותו לאיכות גבוהה, הליך שעלה לנו הרבה מאוד כסף. בשבוע שעבר התקשר אלי ישי אדר ואמר שחברי הלהקה לא ידעו דבר אודות ההוצאה של התקליט, מה שדי הפתיע אותי. אז גם התגלע הסכסוך בין שהרבני לחברי הלהקה, שהוא סכסוך ישן ומצער. עולה השאלה מה קורה בעצם כשאמן לא רוצה שיוציאו את המוזיקה שלו. אני מכבד את שני הצדדים וקורא להם לדבר ולהשלים אחד עם השני. את התקליט הזה אנחנו מוציאים מתוך אהבה ענקית ללהקה".

ישי אדר, חבר להקת "נושאי המגבעת" הגיב היום בזעם לדברים של בראון וציין כי "רק לפני ארבעה ימים שמענו על דבר קיומה של ההוצאה המחודשת הזו. אף אחד לא זימן אותנו או דיבר איתנו על זה לפני כן. להוציא אלבום של להקה מבלי לדבר עם החברים שלה על המאסטרינג ועל העטיפה, זה חתיכת עלבון. לא בטוח שיש ל'בי סייד' את הזכות החוקית לעשות את המהלך הזה והעניין נמצא כעת בבירורים בפדרציה לתקליטים ואצל עורכי הדין שלנו. מה שיותר חשוב להבהיר זה שאין לנו כאן באמת עניין על מחלוקת כספית אלא על המחלוקת המוסרית. אנחנו הוצאנו את האלבום הזה על גבי דיסק לפני שנה דרך חברת 'אנובה מיוזיק' והיינו שותפים לכל התהליך ופתאום באים אנשים ומחליטים לעשות דבר כזה בלי להתייעץ איתנו בכלל. זו התנהגות ברוטלית".

מוטי שהרבני אמר היום בתגובה ל"הארץ" כי "בניגוד לנטען אצל פישוף, חברי הלהקה יקבלו את התמלוגים שמגיעים להם מההוצאה הנוכחית".

"נושאי המגבעת" בנשות השמונים. אוהד פישוף במרכז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ