פטי סמית חגגה יום הולדת לדלאי לאמה בפסטיבל גלסטנברי באנגליה

מנהיגה הרוחני הגולה של טיבט הגיע אתמול לפסטיבל לשוחח עם הקהל על חמלה. סמית, שהופיעה עם מופע מחווה לאלבומה "Horses", עצרה את הופעתה ובירכה את הדלאי לאמה לכבוד יום הולדתו ה-80 שיחול בשבוע הבא

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

הדלאי לאמה, מנהיגה הרוחני הגולה של טיבט, הגיע אתמול לפסטיבל גלסטנברי שבאנגליה והתקבל בכבוד מלכים. הזמרת פטי סמית שהופיעה בפסטיבל עם מופע מחווה לאלבומה "Horses" עצרה את הופעתה באמצע, הזמינה את המנהיג הרוחני אל הבמה, ואז הקריאה שיר שכתבה, כשהיא מברכת אותו לכבוד יום הולדתו ה-80 שיחול בשבוע הבא. אלפי הצופים שנכחו בהופעה החלו לשיר לו "יום הולדת שמח".

"ב-6 ביולי יחול יום הולדתו של הוד קדושתו", אמרה סמית. "גלסטנברי הוא פסטיבל של אנשים ויהיה ממש נחמד אם כולכם תאחלו להוד קדושתו יום הולדת שמח". הדלאי לאמה הגיב בצניעות ואמר "תודה, תודה לכם אחי ואחיותי. אני מעריך את גילויי החום הללו של כל כך הרבה אנשים. הקדשתי את גופי, דיבורי ותודעתי לטובת רווחתם של אחרים, כך שכשאני פוגש בחמימות הזאת מצדכם, זה מלהיב אותי אף יותר".

הדאלאי לאמה בגלסטונבריצילום: רויטרס

בהתייחסו לסמית ושאר חברי הלהקה ששהו על הבמה, אמר הדלאי לאמה כי "למרות שמרביתכם עוטים שיער לבן הרי שמבחינה ווקאלית ופיזית אתם מרגישים לגמרי צעירים, כך שגם אני מתעודד מההיבט הזה. אני עכשיו בן 80 אבל אני צריך להיות פעיל יותר, כמוכם".

בראיון עמו לפני הופעתה של סמית נשאל הדלאי לאמה אם יצפה גם בהופעות נוספות בפסטיבל. הוא השיב בשלילה והוסיף שמוסד הנזירות הבודהיסטי סבור שאין לכך מקום. בשיחה עמו על הבמה, דיבר הדלאי לאמה על מושג החמלה, הביטחון העצמי וחשיבותה של חברות. הוא גם דיבר על האכזריות השוררת במזרח התיכון, כשהוא מרמז על דאע"ש.

הממשל הסיני, שרואה בדמותו של המנהיג הגולה מעין סדין אדום מבחינה פוליטית, הביע התנגדות נחרצת לביקורו של הדלאי לאמה בפסטיבל. הוא בתגובה אמר כי "הסינים רואים בי שד וככזה רק טבעי שהם ינסו להתנגד אליי אבל אני אמשיך להגיע לכל מקום שיזמינו אותי אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ