ועדת השרים לחקיקה אישרה את המשך הטיפול בחוק איה כורם

על פי החוק, תקופת ההתקשרות בין זמר לאמרגן לא תעלה על שבע שנים. לדברי כורם, היא מודה לשרת התרבות שתמכה בחוק עוד מראשיתו

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום להחיל רציפות על חוק איה כורם. מטרת החוק היא קיצור זמן ההתקשרות בין זמר לחברת תקליטים לתקופה של עד שבע שנים. כמו כן קובע החוק כי בחוזי היקף, שבהם ניתנים לזמר שירותים הכוללים ניהול אישי, הוצאה לאור ואמרגנות, תוגבל תקופת ההתקשרות לחמש שנים.

משמעות ההחלטה היא שקידום החוק ימשיך מהמקום בו הופסק בכנסת הקודמת, לאחר קריאה ראשונה. בכך יקוצר משמעותית הזמן שייקח לחוק לעבור בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. עם זאת, הדרך לאישורו הסופי של החוק עוד ארוכה ויכולה גם לקחת כמה שנים.

כורם מסרה ל"הארץ" בתגובה כי היא "מודה לשרת התרבות שתמכה בחוק עוד מראשיתו ועומדת לצד הזמרים במאבק הזה. היום עשינו עוד צעד חשוב בדרך למיגור התופעה האכזרית הזאת".

בין הזמרים שתמכו פומבית בהצעת החוק נמנים דני סנדרסון, יהלי סובול, ארקדי דוכין, אתי אנקרי, גלעד כהנא, ירדנה ארזי, אסף אבידן ודנה ברגר.

"אנחנו נמצאים בתעשייה שנהפכת ליותר ויותר ריכוזית", אמר עו"ד מוטי קהירי, שקידם את הצעת החוק בשמה של כורם, "מוציאים לאור הולכים ונסגרים וכך גם חברות הפקה, מהלך שמביא לתעשייה פחות ופחות תחרותית. לא יכול להיות שאנשים יצטרכו לחתום על חוזי התקשרות של עשרות שנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ