התקשורת האיראנית מחרימה זמר ממוצא איראני בעקבות הופעתו בישראל

הטלוויזיה והרדיו האיראניים מחרימים את סמי יוסוף מכל ערוציהם. הזמר בתגובה: "לא מתכוון להתנצל על הופעתי בפלסטין"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי יוסוףצילום: Zeeshan Kazmi

זמר הרוק הבריטי יליד איראן סמי יוסוף מוחרם על ידי רשתות הטלוויזיה באיראן לאחר שהופיע בישראל. אתרי החדשות באיראן הוסיפו שהחרם על יוסף, שהוגדר על ידי מגזין "טיים" ככוכב הרוק המוסלמי הגדול בעולם, הוכרז למרות שיוסוף הופיע מול קהל פלסטיני בעיר נצרת, בה יש רוב מוחלט של אוכלוסייה ערבית. "ביקורו של סמי יוסוף בשטחים הכבושים היא הסיבה לכך שעבודותיו הוחרמו בידי הטלוויזיה הארצית", נכתב באתר החדשות האיראני "Entekhab".

בתגובה לחרם כתב יוסוף באתר שלו מכתב למעריציו תחת הכותרת "הוחרמתי על ידי אנשי". בהמשך הוסיף, "הופתעתי לראות כי ערוצי הטלוויזיה והרדיו של הרפובליקה האיסלאמית החרימו את המוזיקה שלי בשל ההופעה בנצרת. לא הייתי מודע לכך שהעלאת חיוך על פניהם של אחי ואחיותי הפלסטינים פוגעת בממשלת איראן. צר לי על כך שאוהבי המוזיקה שלי באיראן לא יוכלו לשמוע אותי. אך אני לא מתכוון להתנצל על הופעתי בפלסטין".

לפני ההופעה בנצרת כתב יוסוף באתר שלו: "למרות הקשיים של תושבי ערים סמוכות, דוגמת בית לחם להגיע לנצרת, ולמרות שעות הצום הרבות בעקבות הרמדאן, רבים עושים מאמץ רב כדי להגיע למופע".

אין זו הפעם הראשונה בה אמנים איראנים סופגים ביקורת חריפה במולדתם בעקבות ביקור בישראל. הבמאי האיראני, מוחסן מח'מלבאף הגיע לביקור בישראל ב–2013 וזכה למבול של תגובות קשות במולדתו. מח'מלבאף, שצילם את סרטו האחרון "הגנן" בעיר חיפה, חי בגלות בפריז ונחשב לאחד ממבקריו הבולטים של השלטון הדתי בטהרן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ