פוצ' מביא את הקנאביס למוזיקה הישראלית

"שיר המעצר" של פוצ' (אמנואל שטיינבאום), הראשון שלו מתוך אלבום שני, ממשיך את הקו הרוקי־פופיסטי־הומוריסטי שאיפיין את אלבומו הראשון שיצא ב-2006

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

הקנאביס הוזכר לא פעם במוזיקה הפופלרית (במיוחד בהיפ־הופ), אבל נראה כי הפזמונאות העברית לא ששה לקראתו. פוצ', או בשמו המקורי אמנואל שטיינבאום, החליט להרים את הכפפה וליצור שיר סיפורי על מעצר לילי בעקבות עישון הפרח הריחני. זהו שיר ראשון לפוצ' מתוך אלבום שני והוא ממשיך את הקו הרוקי־פופיסטי־הומוריסטי שאיפיין גם את אלבומו הראשון שיצא ב-2006.

לדברי שטיינבאום, השיר נכתב בין השאר בהשראת חייו האישיים. "כל הכבוד לליצמן שהולך להפוך את התרופה ליותר נגישה לאנשים שבאמת זקוקים לזה", הוא אומר. "בשונה מהרבה תרופות שהפעולה שלהן אמנם מחזקת דבר אחר אבל במקביל מחלישה מערכת אחרת, בקאנביס בשל היותו טבעי ולא מהונדס, התופעה הזו לא מתרחשת. לי בעצמי היו תקופות שנעזרתי בצמח לריפוי עצמי, ולא היתה תרופה טובה ממנו".

מלות השיר:

"וככה זה התחיל נדמה שעשו לי תרגיל או זה היה רק ביש מזל ובהלה ירדתי למכונית שהייתי עם שקית ליד הבית חולים במושבה פתאום עצרה ניידת משטרה איבדתי את חוט המחשבה והנחתי את השקית על הרצפה פתאום שוטר עוצר ולי בחור אומר מאיפה בא ולאן אתה ממהר תוציא בבקשה תעודה שמזהה ומה יש בשקית הירוקה ואולי כדאי שנעשה איזה בדיקה אתה נראה קצת לא סגור על עצמך פתאום הוא מצחקק ובקול נבזי צועק תראה את זה רוצה לפתוח משתלה כן וככה זה התחיל לא הייתי עם מעיל לא ישנתי כבר יותר מיממה הוכנסתי למכונית שהיתי עם אזיק ליד הבית חולים במושבה ומשם לתחנה של הצפון אינקווזיציה במסווה של היגיון חוקר צעיר אומר ובקול תקיף חוזר ספר ספר מהיכן החבילה אז אני עונה ובעיניו אני בוהה אני בסך הכל מורה לנגינה אחרי שעה של חקירה הושלכתי אל התא חמישה גברים על מטר מורבע היו שם ארבע מדברים על התורה על פעילות כנה למען המדינה פתאום הדלת נפתחה בחור צעיר תיגש בבקשה הסניגור הציבורי במסדרונות מוביל אותי אני שואל האם יש לך עצה ואז הוא בקריצה אומר נמצא איזו פרצה רק תזכור אתה חייב לי חתיכה ועד היום המשפט עוד לא היה לא בטוח מה נהייה ומה נהייה רציתי לעשות לחבר איזו טובה ואולי להסתדר קצת בקטנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ