מסתמן: רוז פוסטאנס תוכל להישאר עוד שנה בישראל

זוכת העונה הראשונה של התוכנית "אקס פקטור" תקבל ויזת אמן שתאפשר לה להמשיך לשהות בישראל

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

לאחר דין ודברים ממושכים, החליטו נציגי משרד הפנים ורשויות ההגירה להעניק לרוז פוסטאנס, זוכת העונה הראשונה של התוכנית "אקס פקטור", ויזת אמן שתאפשר לה לשהות בישראל לשנה נוספת. עם זאת, קבלת הוויזה כפופה להליך ביורוקרטי שבמסגרתו יחתמו שר הכלכלה, אריה דרעי ושר האוצר, משה כחלון על אישור השהייה החדש. תוקפה המקורי של ויזת השהייה של פוסטאנס היה אמור לפוג היום (חמישי) אך היא הוארכה לאחר שנציגי רשויות ההגירה ראו הזדמנות אמיתית לכך שפוסטנס תצליח לפתח קריירה מוזיקלית בישראל.

בתקופה האחרונה, לאחר שידעה לא מעט עליות ומורדות, חזרה פוסטאנס להופיע וליצור מוזיקה. היא אף צילמה קליפ לשיר חדש שהופק לה על ידי המוזיקאי אלירן עמר והופיעה עבור ועד העובדים של חברת "שטראוס" בחודש האחרון. עם זאת, עד כה לא יכלה פוסטאנס לגבות את הכסף בעבור ההופעות שלה, מפני שנחשבה לעובדת זרה והיתה נטולת מעמד חוקי. כעת, בהינתן חתימתם של שרי הכלכלה והאוצר, תוכל פוסטאנס לקבל את כספה עבור אותן הופעות ולהמשיך בדרכה אל הקלטות והופעות נוספות.

רוז פוסטאנס בגמר "אקס פקטור"צילום: דודו בכר

כזכור, פוסטאנס הייתה המנצחת הגדולה בעונה הראשונה של תוכנית הכישרונות "אקס פקטור". לאחר שניצחה, חתמה על חוזה עם חברת "ארומה מיוזיק" שפרשה עליה את חסותה ואף הקליטה לה סינגל ראשון בהפקתו של עופר מאירי (העומד מאחורי הפרויקט המוזיקלי "מטרופולין"). הסינגל שהופץ לא זכה להצלחה גדולה ופוסטאנס מצאה עצמה חזרה במולדתה שבפיליפינים, שם הקליטה אלבום בחברת "סטאר רקורדס". עם זאת, פוסטאנס התעקשה לחזור לישראל ולהצליח בה, זאת על אף שוויזת העבודה שלה כבר לא היתה בתוקף וויזת האמן שלה איבדה גם היא את תוקפה.

ממידע שהגיע לידי "הארץ" עולה כי חברת "ארומה מיוזיק" עמדה לצדה של פוסטאנס גם לאחר שהפסיקה לעבוד עמה. אנשיה תמכו בה כלכלית גם לאחר תום תקופת ההתקשרות ביניהם ואף ניסו לקדם את ענייניה מול נציגי משרד הפנים ורשויות ההגירה. עם זאת, נראה כי פוסטאנס תפעל מעתה באופן עצמאי וללא גיבוי של חברת תקליטים מרכזית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ