המגמה מוזיקה |

האלבום החדש של פרינס: להתחיל להקשיב מהסוף

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

באמצע השיר הלפני אחרון באלבום החדש של פרינס האווירה מתחממת והגאון הסגלגל אומר לאשה שאליה הוא שר שכדאי לה לנעול את הדלת ולכבות את הטלפון כי הוא עומד לתת לה אלף סיבות לכך ששניהם צריכים להישאר לבד. שום דבר מגונה, תתפלאו. השיר נקרא "1000 X's and O's". אלף נשיקות וחיבוקים. פרינס כיהורם גאון? ממש לא, אבל גם לא פרינס המטונף והפרובוקטיבי מימים ימימה.

האלבום החדש, "HitNRun Phase One", שיוצא פחות משנה אחרי שני האלבומים שפרינס הוציא ב–2014, לא מספק אלף סיבות להקשיב לו. גם לא עשר. אפילו לא חמש. זה אלבום די חלש. אבל אם מדפדפים אותו מהר ומגיעים לשיר האחרון, "June", זה שבא אחרי החיבוקים והנשיקות, מגלים רצועה אחת רכה ומוזהבת, עם קלידים מהדהדים ונפלאים, שמתחילה עם גבר שבור לב שמבשל פסטה, ונגמרת כשהתבשיל נשרף. השיר, לעומת זאת, מאסטר שף. להתחיל להקשיב מהסוף. כל היתר אופציונלי.

למעשה, על רצף השירים שפותח את האלבום החדש לא רק שאפשר לפסוח, ממש כדאי לעשות את זה. בנאלי, כמעט תמוה, ולא במובן הפרינסי המרהיב.

מוזיקאי הפופ הגדול ביותר של 35 השנה האחרונות, האיש שהמציא מחדש את המוזיקה השחורה בשנות ה-80, נשמע כאילו הוא רודף אחרי טרנדים שטחיים בפופ העכשווי ולא מצליח להדביק אותם. יותר HitNMiss מאשר HitNRun.

עטיפת האלבום

באמצע האלבום העניינים מתחילים להשתפר, אבל גם בחלק הזה צריך להתביית על מקטעים ספציפיים בשירים כדי ליהנות. השירים עצמם לא מספיק טובים. עד השיר האחרון. זוכרים איך ב"בלדה על דורותי פרקר", מתוך "Sign O' the Times", פרינס השחיל פנימה את ג'וני מיטשל? ב"June" הוא עושה דבר דומה עם ריצ'י הייבנס. וזאת לא האסוציאציה היחידה בשיר הזה ל"Sign O' the Times". חודש יוני כיכב כזכור, בשיר הנושא של האלבום המונומנטלי ההוא. "בספטמבר הבן דוד שלי עישן גראס בפעם הראשונה. עכשיו יוני והוא על הרואין".

יוני 2015 של פרינס לא יכול ולא צריך להשתוות ליוני 1987 שלו, אבל הוא לפחות מזכיר משהו מימי הזוהר, וחשוב מכך: הוא מראה שכשפרינס במיטבו, גם אם זה קורה רק לעתים נדירות, הוא עדיין מוזיקאי גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ