הווארד סטרן נגד רוג'ר ווטרס

שדרן הרדיו האמריקאי־יהודי הפופולרי תקף בתוכנית שלו את חבר להקת "פינק פלויד", בשל המכתב החריף ששלח ללהקת "בון ג'ובי" שבו האשים אותם בכך שהופיעו בישראל. "היית מעדיף שהם יחזרו למחנות הריכוז?" אמר סטרן בזמן השידור

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

הווארד סטרן, שדרן הרדיו האמריקאי־יהודי המפורסם, תקף אתמול את רוג'ר ווטרס על רקע המכתב הפתוח ששלח לחברי להקת "בון ג'ובי" יום לפני הופעתם בתל אביב. ביום שישי האחרון ווטרס, חבר להקת "פינק פלויד" ופעיל פוליטי נלהב של ארגון ה־BDS למען חרם כלכלי ותרבותי על ישראל, פרסם את מכתבו החריף לחברי הלהקה, בו כתב שבכך שהם עומדים להופיע בתל אביב, חברי הלהקה עומדים כתף אל כתף לצד ה"מתנחל ששרף את התינוק, הבולדוזר שדרס את רייצ'ל קורי, החייל שירה ברגלי שחקן הכדורגל, החובל שטבח בילדים על החוף", בעוד שהיתה להם הזדמנות לסרב להופיע בישראל ובכך לחבור אל "הטייס שסירב להפציץ מחנות פליטים, הנער שהעדיף לרצות 8 תקופות מאסר ולא להתגייס, האסיר המנהלי ששבת רעב 266 ימים עד ששוחרר לחופשי".

סטרן, אחד מאנשי התקשורת העשירים והמשפיעים בארצות הברית, הוא מעריץ של "פינק פלויד" מאז ימי הקולג', וגם תומך נלהב של ישראל. בימי מבצע "צוק איתן" קרא למאזין שביקר את ישראל "אנטישמי", ואמר לו: "אם אתה נגד ישראל, אתה נגד אמריקה".

ווטרס. פעיל נלהב של ה-BDSצילום: אי־פי

בהתנגשות בין "אחד השמות הגדולים בתולדות הרוקנרול", כפי שהציג במאי האחרון את ווטרס לפני ראיון בתכניתו, לבין מדינת היהודים, הוא בחר להגן על ישראל.

סטרן אמר: "הוא כותב לג'ון בון ג'ובי 'אל תסע לשם, זה מקום נוראי'. איפה היית רוצה שהם יגורו? היית מעדיף שהם יחזרו למחנות הריכוז? מה אתה בדיוק רוצה פאק־הד?.... אולי רוג'ר ווטרס בכלל רוצה שהם יעברו לצד האפל של הירח.... או שאולי גם אז רוג'ר יתלונן, ויגיד, זה לא בסדר. בון ג'ובי, אל תטוס לירח כדי להופיע בפני היהודים!"

בון ג'ובי בהופעה בישראלצילום: מוטי מילרוד

הוא הקדיש לנושא כמעט עשר דקות בתכניתו בתחנת SiriusXM, והוסיף: "מה יש לרוג'ר ווטרס וליהודים? למה הוא מתגורר באמריקה, מדינה שנוסדה לאחר שאנשים לבנים הגיעו והשמידו את האוכלוסייה הילידית? איך הוא עומד בזה? למה שלא נעזוב כולנו?"

"אם תציץ לשם, רוג'ר הגאון, אדון 'פינק פלויד', יש כל כך הרבה מדינות ערביות מסביב... תאר לעצמך מדבר צחיח, בלי שום משאבים טבעיים, בלי מים, בלי נפט. זה היה חור תחת שאף אחד לא היה רוצה להגיע אליו. חיפשו את המקום היחיד שאפשר יהיה לתקוע בו את היהודים ושאף אחד לא ייפגע מזה, כי בכל מקום אחר רצחו אותם. נתנו להם חתיכת חול במקום שאין בו מים ושאף אחד לא מסוגל לחיות בו. ואף אחד לא גר שם לפני.. למרות כל הבולשיט. אותם פלסטינים יכלו לגור במצרים, בסעודיה, אבל המדינות האלה לא מעוניינות בהם גם כן..."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ