דפנה ארד

ערכת תופים של רינגו סטאר, מתופף הביטלס, נרכשה במכירה פומבית תמורת 2.2 מיליון דולר. הרוכש הוא ג'ים אירסיי, בעליה של קבוצת הפוטבול "אינדיאנפוליס קולטס".

אירסיי, אספן מוזיקה נלהב ומעריץ של הביטלס, כבר מחזיק במספר גיטרות שהיו בבעלות פול מקרטני, ג'ורג' הריסון וג'ון לנון, ורכש מבעוד מועד את כיסוי התוף של הלהקה שיתאים לערכת התופים שרכש. בהודעה ששלח לסוכנויות הידיעות הוא כתב: "לאחר 45 שנה, סוף סוף הביטלס מתאחדים"

רינגו סטארצילום: אי־פי

ערכת התופים השחורה מסוג לודוויג אויסטר, שימשה את סטאר בהופעות הביטלס בין מאי 1963 לפברואר 1964, והיתה הפריט בעל הערך הרב ביותר במכירה הפומבית שהתקיימה בבית המכירות הפומביות ג'וליינ'ס לייב, בבוורלי הילס בקליפורניה וכללה יותר מ-1,300 פריטים של רינגו סטאר, ושל אשתו ברברה באך. חולצה של רינגו סטאר נמכרה ב-15 אלף דולר ומקלות תופים ששימשו אותו נמכרו ב-2,240 דולר. העותק הראשון והאישי של סטאר מהאלבום הלבן של הביטלס, שממוספר 0000001, נמכר ב-790 אלף דולר. האלבום נשמר בכספת בבנק בלונדון 35 שנה, אבל לפני כן היה בשימוש. בראיון ל"רולינג סטון" אמר סטאר, "נהגנו לנגן את התקליט בימים ההם, לא חשבנו על לשמר אותו במצב המקורי בראייה קדימה של 50 שנה. אז כדאי שהקונה שלו יידע שהשארתי עליו טביעות אצבע".

במכירה הפומבית שנמשכה מיום חמישי האחרון עד שבת נמכרו פריטים בסך כעשרה מיליון דולר. אחוז מהרווחים ייתרם לארגון הצדקה הגלובלית של בני הזוג, "קרן לוטוס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ