הסכם קיבוצי תקדימי למורי המוזיקה בראש העין

המורים שהועסקו במתנ"ס בתנאים של עובדי קבלן, כמו יתר עמיתיהם ברחבי הארץ, התארגנו והשיגו הסכם המסדיר את תנאי העסקתם

גל אפלרויט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורי המוזיקה בראש העין לאחר ההסכם
גל אפלרויט

מאבק ממושך שניהלו המורים במרכז למוזיקה בראש העין הגיע השבוע לסיומו בחתימת הסכם קיבוצי, ראשון מסוגו, בין ראש העיר שלום בן משה לבין ועד מורי המוזיקה. הסכם זה, שנחתם ביום שני, מסדיר את תנאי ההעסקה של המורים והוא ייושם רטרואקטיבית החל מינואר 2015. לראשונה יקבלו מורי המוזיקה חופשות בתשלום, שכר על חודש אוגוסט ומעתה סולם השכר ישקלל ותק מקצועי, תואר אקדמי וניסיון אמנותי, דבר שיאפשר למורים צעירים אופק התקדמות.

ראשיתו של מאבק זה בהתארגנות של המורים למוזיקה בראש העין, שהפכה, ביוזמת ראש העיר הקודם משה סיני, לעיר מוזיקלית. סיני מינה את ד"ר מאיר צרויה למנהל המרכז למוזיקה ולמורים ניתנה יד חופשית ליזום פרויקטים מוזיקליים עם בתי הספר בעיר. במסגרת זו הופעלו הרכבים מוזיקליים ותזמורת שהגיעו אף להופעות בחו"ל. נקנה ציוד, הוגדל המתנ"ס העירוני ואולם מוזיקה גדול נבנה בו.

נציגות המורים מופיעה בפני מליאת עיריית ראש העין. להפוך את היישוב לעיר מוזיקהצילום: ארגון העובדים מען

גיא יונה, מורה למוזיקה 13 שנים במתנ"ס, מספר: "בוא נצבע את העיר בצלילים, אמר לנו ראש העיר. תקציב גדול הושקע אך אותנו המורים שכחו". נועם מלכה, שמרכז את בתי הספר המנגנים ומנצח על תזמורת הקונסרבטוריון: "השכר נמוך, פערי השכר בין מורה למורה גדולים ואין תנאים".

תנאי ההעסקה של המורים למוזיקה נשארו גרועים, בדומה לתנאי ההעסקה של עובדי קבלן, אחרי ניסיונות של העירייה למנוע מהמורים להתארגן, הם פנו לארגון העובדים מען, שעוזר בייצוג גופים וארגוני עובדים במאבקים מסוג זה. המאבק החל במאי 2013, בינתיים הוחלף ראש העיר הקודם, והחדש, שלום בן משה, הביע נכונות לעזור, אך עברו חודשים רבים ודבר לא קרה.

"בסוף התאגדנו, שבתנו והעיריה נכנסה ללחץ" אומר יונה, "לא היה פה ריב, זה לא משהו אישי, היה צורך לעשות תיקון". והתיקון נעשה. אורית גורי זולוטוב, חברת ועד המורים במרכז המוזיקה: "אני ממש מאושרת להמשיך לעסוק במוזיקה ללא התחושה המעיקה שאין תמורה הולמת לעבודתי, וללא העננה של סכסוכי עבודה ושביתות. אני גאה בהישג שלנו ושל ארגון העובדים מען, ומאוד מקווה שכל מורי המוזיקה בארץ יקחו את התקדים הזה צעד אחד קדימה, ויתאגדו".

נועם מלכה מספר כי קיבל כבר פניות מקונסרבטוריונים אחרים בארץ שמבקשים להתייעץ ולהתארגן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ