נציגויות ישראל בקנדה יממנו את אירועי יום העצמאות בהשתתפות אחינועם ניני

בשל התבטאויותיה הפוליטיות של ניני ביטלה קק"ל קנדה את תמיכתה הכספית בחגיגות שיתקיימו במאי בוונקובר. כעת נמצא מימון לאירוע מטעם נציגויות דיפלומטיות של ישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12

שגרירות ישראל בקנדה והקונסוליה הישראלית בטורונטו יממנו את חגיגות יום העצמאות הישראלי בוונקובר שבהן צפויה להופיע הזמרת אחינועם ניני. האירועים יתקיימו בתמיכת 50 ארגונים קהילתיים יהודיים — (JFGV).

מוקדם יותר השבוע, את תמיכתה הכספית בחגיגות, שיתקיימו ב–11 במאי. מנכ"ל קק"ל קנדה, ג'וש קופר, כתב שארגונו לוקח פסק זמן של שנה בסיוע כלכלי לאירוע משום ש"האמנית שנשכרה אינה משקפת את הערכים והמנדט של קק"ל קנדה". ההחלטה התקבלה בעקבות מחאה של פעילי הקהילה היהודית המקומית שזעמו על התבטאויותיה הפוליטיות השמאליות של ניני.

אחינועם ניני
אחינועם ניניצילום: אלון רון

ממשרד החוץ נמסר היום כי "ישראל רואה חשיבות רבה שהקהילות היהודיות בעולם מציינות וחוגגות את יום עצמאותה של מדינת ישראל. כנציגיה הרשמיים של ישראל בקנדה פועלות השגרירות והקונסוליות ללא לאות לקדם את אחדות העם היהודי ואת קשרי הקהילה היהודית בקנדה עם מדינת ישראל‬". 

באתר הרשמי של הפדרציה היהודית בוונקובר נאמר: "נרצה להודות לכל חברי הקהילה שנתנו פידבק על בחירת האמנית, בין אם חיובית או שלילית. אנחנו מכבדים את הגיוון הזה שהוא אחד מנקודות החוזק של הקהילה שלנו. כל אחד עם דעתו, וכולנו מאוחדים באהבתנו לישראל".

בעבר ספגה ניני ביקורת מימין, בין היתר בשל השתתפותה בטקס חלופי ליום הזיכרון לצד משפחות שכולות ערביות, אמירתה כי בנימין נתניהו אינו רוצה בשלום, התבטאויות שלה בעת מבצע "צוק איתן" ובאחרונה — במחאה על הענקת פרס מפעל חיים לאריאל זילבר.

ביולי 2014 דווח באיטליה כי ארגון נשות ויצ"ו המקומי ביטל הופעה מתוכננת של ניני במילאנו. לפי כלי תקשורת מקומיים, במכתב ששלח הארגון למנהלה של ניני נאמר כי הסיבה לביטול היא הצהרותיה הפוליטיות של ניני. נשיאת הארגון באיטליה, סילבנה אסתר ישראל, אמרה כי הביטול נעשה מסיבות כלכליות ואינו נובע מחרם על ניני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ