דפנה ארד

המפיק שוקי וייס טען אתמול שמשרד הפנים ביקש ממנו לחתום בשם הזמר אלטון ג'ון על הצהרת נאמנות לישראל כתנאי להופעתו בארץ. מפיק המופע של ג'ון, שיתקיים ב–26 במאי בגני יהושע בתל אביב, אמר בפאנל בוועידת "ידיעות אחרונות" ו־ynet למאבק בחרם על ישראל כי "אמנים מסרבים לחתום על הצהרת נאמנות לישראל כתנאי להגעתם ארצה. זו היתה דרישת משרד הפנים, כתנאי לקבלת אשרת עבודה. רק לפני שבועיים אלטון ג'ון התבקש לחתום על הצהרת נאמנות. הרעיון ההזוי הזה ירד מהפרק".

וייס הוסיף כי קיבל בקשה רשמית ממשרד הפנים, "שהעביר את הטיפול באשרות עבודה שנדרשות לכל אמן להגעתו ארצה, לרשות ההגירה והאוכלוסין שמטפלת באשרות עבודה לעובדים זרים, ושם צריך לחתום על נאמנות לישראל". על פי גורמים במשרד ההפקה, הבקשה ירדה מהפרק לאחר שוייס הסביר להם את הבעייתיות שבה.

שוקי וייסצילום: מוטי מילרוד

דוברת רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים, סבין חדד, הכחישה את הטענות וכינתה אותן "הזויות ומטורפות": "מדובר בשקר גס שנועד לספק כותרות למפיק על גבי משרד ממשלתי. מעולם לא התבקש אף אמן לחתום על הצהרה כזאת. נשקול תביעת דיבה נגד וייס".

הסעיף בטופס למתן אשרה, שעורר את חמתו של המפיק כולל את המשפט: "אני מצהיר/ה שלא פעלתי נגד העם היהודי וביטחון מדינת ישראל". "מה הקשר בין זה לבין הצהרת נאמנות?", אמרה חדד בתגובה ותהתה "למה וייס שמזמין כל שני וחמישי אמנים זרים לא הרים קול צעקה לפני שנים וחיכה רק להיום?"

בתשובה לשאלת "הארץ" הסביר וייס כי "הטופס ניתן כדוגמה כדי להמחיש את חוסר התיאום והתמיכה של המדינה בקיום אירועי תרבות בינלאומיים בישראל— עלויות האבטחה הגבוהות, עלות אישורי העבודה והדרישה לחתום על התחייבויות מצד אמנים, אינן מקובלות בשום מקום אחר שאליו היינו רוצים להשוות את עצמנו".

טופס אשרת כניסהצילום: אתר משרד הפנים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ