ספרינגסטין ביטל הופעה בצפון קרוליינה בעקבות החקיקה נגד להט"בים

הזמר שהיה אמור להופיע מחר בגרינסבורו, צפון קרוליינה הצטרף לחרם נגד המדינה. החוק החדש אוסר על שימוש טרנסג'נדרים בחדרי שירותים שאינם תואמים את המגדר בתעודת הלידה שלהם

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

ברוס ספרינגסטין הצטרף לתנועת החרם נגד צפון קרוליינה, והודיע אתמול (שישי) על ביטול הופעתו מחר בגרינסבורו, צפון קרוליינה. ספרינגסטין הצטרף בכך למחאה החריפה נגד HB2 שמכונה "חוק השירותים" שהעבירה האסיפה המחוקקת באישור מושל המדינה ב-23 במארס. החוק אוסר על ערים ומחוזות במדינה לחוקק חוקים שימנעו אפליית להט"בים, ואוסר על שימוש טרנסג'נדרים בחדרי שירותים שאינם תואמים את המגדר בתעודת הלידה שלהם. בין המוחים — תאגידים, משקיעים, פוליטיקאים, אמנים, חברות תעופה ותיירות, וליגת ה-NBA.

בהודעה רשמית בפייסבוק כתב ספרינגסטין: "יש דברים חשובים יותר ממופעי רוק, המאבק בדעות קדומות וגזענות שמתרחש בזמן שאני כותב — הוא אחד מהם. זאת הדרך החזקה ביותר שיש בידי להשמיע את קולי כנגד כל מי שממשיכים לדחוף אותנו אחורה במקום קדימה".

ברוס ספרינגסטין
ברוס ספרינגסטין. להפגין סולידריותצילום: אי־פי

למופע נמכרו יותר מ-15 אלף כרטיסים, כל רוכשי הכרטיסים יקבלו את כספם חזרה, אך האולם המקומי צפוי להפסדים של 100 אלף דולר. ננסי וון, ראשת העיר של גרינסבורו, אמרה לתקשורת המקומית ביחס לחקיקה: "לא נראה לי שהם חשבו לעומק על ההשלכות של ההחלטה שלהם, לא רק הכלכליות, גם ההשלכות החברתיות".

ספרינגסטין הסביר בהודעתו: "אף קבוצה אחרת של צפון קרוליינים לא צריכה להתמודד עם דברים כאלה. בעיני, זהו ניסיון מצד מי שמתקשים להתמודד עם הצעדים המתקדמים של המדינה להכרה בזכויות כל אזרחיה. הם מנסים להחזיר את המצב אחורה. כרגע, יש הרבה קבוצות, עסקים ויחידים בצפון קרוליינה שמבקשים להתנגד להתפתחויות השליליות הללו, ואני הרגשתי שזה הרגע שהלהקה ואני נפגין סולידריות עם כל מי שנלחם על החופש שלו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ