רשות הטבע תפסיק לקיים אירועי מוזיקה בערבי שבת בגנים ירקון ואפולוניה

ברשתות החברתיות הביעו אכזבה מהפסקת האירועים המתקיימים בשני הגנים הלאומיים בשנים האחרונות. לדברי הרשות, העסקת עובדים בשבתות אינה תואמת את חוק שעות העבודה

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן לאומי אפולוניה. ניתן לקיים אירועים
גן לאומי אפולוניה. ניתן לקיים אירועים צילום: מוטי מילרוד

הנהלת רשות הטבע והגנים החליטה לאחרונה להפסיק את אירועי המוזיקה שהתקיימו בשנים האחרונות בערבי שבת בגן לאומי ירקון ובגן לאומי אפולוניה.

בהנהלת הרשות טוענים שמדובר בהחלטה הנובעת מאילוצים כלכליים וחוקיים, לאחר שמשרד הכלכלה דרש לא להעסיק את עובדי הרשות בשבת. מבקרים בגנים המחזיקים במנוי לביקורים באתרים אלו הביעו ברשתות החברתיות אכזבה רבה מהפסקת האירועים.

בגן לאומי ירקון נמצא בין השאר מבצר אפק, בו ניתן היה לקיים אירועים בנוכחות של אלפי אנשים. בחמש השנים האחרונות נהגה רשות הטבע והגנים לקיים שם הופעות של הרכבי מוסיקה שונים. בשנה האחרונה החלו להתקיים מופעים גם בגן לאומי אפולוניה, שנמצא בקצה הצפוני של הרצליה ובו יש עתיקות מהתקופה הצלבנית וכן מקום לקיום אירועים תחת כיפת השמיים. ביתר הגנים של הרשות לא מתקיימים אירועים דומים בשבתות. 

בשבועיים האחרונים נודע על החלטת הרשות לביטול המופעים בשני הגנים. "הרשות החליטה לבחון את קיום המופעים ובשל כך הם מבוטלים מסיבות חוקיות, כלכליות וארגוניות", נמסר מהרשות. הסיבה לביטול המופעים, לפי גורמים ברשות הטבע והגנים, היא שהעסקת עובדים לצורך קיום המופעים לא תואמת את חוק שעות העבודה. כמו כן היו מי שטענו שקיום המופעים בסופי שבוע גורם לקיפוח של שומרי שבת, אך לטענת גורמים ברשות כאשר התקיימו מופעים דומים בימי חול המועד, באו אליהם הרבה פחות אנשים מאשר בימי שישי בערב.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ