בוטל פסטיבל המוזיקה "סאנביט"

לטענת מארגני הפסטיבל, שהיה אמור להתקיים זו השנה השישית בפארק הירדן, רשויות החוק דרשו מהם דרישות מוגזמות

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פאט תומאס, שהיה אמור להופיע בפסטיבל
דפנה ארד

פסטיבל "סאנביט", שאמור היה להתקיים בין 23 ל–25 ביוני בפארק הירדן, בוטל. מארגניו טוענים שרשויות החוק דרשו מהם דרישות מוגזמות כדי להערים על הפסטיבל העצמאי קשיים כדי שלא יתקיים, והם ינסו לדחות אותו למועד אחר.

בשלושת ימי הפסטיבל, שזו שנתו השישית, אמורים היו להופיע עשרות זמרים, בהם פאט תומאס מגאנה, לה דם בלאנש מקובה ו"באבא זולה" מטורקיה, לצד "בום פם", "ימן בלוז", "ג'ואיש מנקיז" ושי צברי הישראלים.

מארגני הפסטיבל, גיל קרניאל וכרמי וורטמן, כתבו אתמול בפייסבוק: "מבחינתנו זו מהלומה שקשה לתאר את עוצמתה — תהליך יצירה של שמונה חודשים ורצון להביא מוזיקה איכותית מקומית ובינלאומית והשקעה של זמן וכסף שיורדים לטמיון... אנחנו מתנצלים על המצב. כל מי שרכש כרטיס, כספו יוחזר אליו במלואו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מכירה בחשיבות של אירועים חברתיים ותרבותיים ותעשה כל מאמץ על מנת לאפשר את קיומם, כל זאת בתנאי שימולאו התנאים ההכרחיים לבטחת שלומם וביטחונם של האזרחים. מלקחי הפעלת הפסטיבל בשנה שעברה שבו כמעט ונפגעו מבקרים, עלה כי קיימת סכנה מוחשית למבקרי הפסטיבל בשל חצייה לא מוסדרת של דרכים המשמשות עסק המפעיל שייט קאייקים באתר. מארגן הפסטיבל נתבקש להציע פתרון מתואם מול מפעיל הקאייקים כתנאי לקיום הארוע השנה. כמו כן עולה קושי נוסף בשל העובדה שבשונה משנה שעברה מארגן הפסטיבל מבקש לקיימו במקביל להמשך הפעלת הפארק למטיילים רגילים. ולא כפי שהיה בשנה שעברה בו כל הפארק נסגר לטובת הפסטיבל. מצב זה עלול ליצור חיכוכים וסיכונים תעבורתיים למבקרי הפארק הרגילים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ