פורסמו מועדי ההופעות של מוריסי בישראל

סולן "הסמיתס" לשעבר יבוא לביקור שלישי בישראל. הוא יופיע בהיכל התרבות בתל אביב ב–22 באוגוסט ובאמפי קיסריה ב–24 באוגוסט

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

כפי שפורסם לראשונה ב"הארץ", מוריסי יופיע הקיץ בישראל. כחלק מסיבוב הופעות אירופי, סולן "הסמיתס" לשעבר יופיע בהיכל התרבות בתל אביב ב–22 באוגוסט, ובאמפי קיסריה ב–24 באוגוסט.

מוריסי
מוריסיצילום: Owen Sweeney / Invision / AP

בביקורו האחרון בישראל בשנת 2012, מוריסי קיבל את מפתח העיר תל אביב מידי ראש העיר רון חולדאי והבטיח לייצג את העיר בעולם. לאחר מכן, בהדרן של הופעתו בגני התערוכה בעיר, התעטף בדגל ישראל מול קהל של 5,000 מעריצים.

באותו ביקור התראיין לחדשות ערוץ 2 והתבטא נגד החרם התרבותי של ה־BDS, שפעיליו ניסו לגייס אותו לתמיכה במטרותיהם ודרשו ממנו לבטל את הופעתו בישראל: "אין טעם להעניש אומה שלמה על משהו שמנהיג המדינה עושה או אומר" אמר אז.

בהופעתו הראשונה בישראל בשנת 2008 חיממו את מוריסי "אסף אבידן והמוג'וז" ו"הניו יורק דולז". ב–2012 חיממה אותו קריסטין יאנג. בשתי ההופעות מוריסי, טבעוני ופעיל למען זכויות בעלי חיים, אסר על מכירת בשר במתחם. רק לפני חודשיים התייחס למשחטות כצורה מודרנית של מחנות ההשמדה הנאציים. מוריסי מתבטא באופן תדיר על נושאים פוליטיים, על מוזיקה וטבעונות באתר שלו, שציטוטים מתוכו מתפרסמים בכל אתרי חדשות המוזיקה.

סטיבן פטריק מוריסי, בן 57, התפרסם בשנות ה–80 כסולן להקת "הסמיתס" שהוקמה במנצ'סטר שבבריטניה והתפרקה ב–1987 לאחר צאת אלבומה "Strangeways, Here We Come". כחלק מקריירת הסולו שלו, הקליט עשרה אלבומי אולפן. האחרון בהם, "World Peace Is None of Your Business" יצא לפני שנתיים. עד כה מוריסי סרב להצעות שונות לאחד את "הסמיתס", ובעבר עמדה על הפרק הצעה על סך 75 מיליון דולר. בנוגע לאיחוד צפוי הוא נוהג לומר: "אני מעדיף לאכול לעצמי את הביצים, אף שאני טבעוני".

בשנים האחרונות הוציא אוטוביוגרפיה ארוכה וספר עלילתי ראשון, ובימים אלה יוצרי הסרט "קונטרול" מצלמים סרט על חייו שייקרא "סטיבן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ