"כהן את מושון" סימפלו את אריק איינשטיין, ועוררו געגוע

בן שלו
בן שלו
"כהן את מושון". לא מתחפרים בכאב
בן שלו
בן שלו

לא מעט זמרים ישראלים הקליטו שירים לזכרו של אריק איינשטיין. ברוב המקרים לא נרשמה שום תזוזה של הלב. עכשיו מתברר שהדרך הטובה ביותר לעורר געגועים לאיינשטיין היא לסמפל שיר שלו.

זה מה שקורה ב"שיר הדרופ", הסינגל החדש והנהדר של "כהן את מושון". שני הראפרים סימפלו את "זה לא בושה להיות עצוב" (שהלחינו יוני רכטר ואבנר קנר), ובחוכמתם השכילו לא להתעסק עם השירה של איינשטיין, שנותרה בחוץ. מה שנכנס לתוך השיר הוא הפסקול האינסטרומנטלי הנפלא, ובמיוחד הגיטרה של יצחק קלפטר.

השיר של "כהן את מושון" נפתח עם סולו הגיטרה של השיר המקורי, משכפל אותו ויוצר ממנו את התשתית המסטולית של השיר כולו, שמתכתב עם שירו של איינשטיין – ועם דמותו של איינשטיין – גם ברמת התוכן המילולי.

"זה לא בושה להיות עצוב" הוא מעין עצה אבהית לגברים שבורי לב ("אם בוכים אז נהיה קצת קל בלב"). זה בדיוק המצב של "כהן את מושון". "האהבה דפקה לי פליפ / היא שחקנית כמו מריל סטריפ", הם שרים. אבל נאמנים להלך הרוח של איינשטיין, הם לא מתחפרים בכאב. או בלשונם: "הדרופ לא מביס את הביט / אני ממשיך לסובב ת'תקליט". האלבום החדש של הצמד ייצא בקרוב. היינו מחכים לו גם בלי השיר הזה, ועכשיו אנחנו מצפים עוד יותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות