"אתניקס" תובעת את תמיר קליסקי, ממייסדי הלהקה, ומשעה אותו מחזרות ומהופעות

הלהקה הגישה תביעה בסך שני מיליון שקלים נגד הקלידן, בטענה שפגע אנושות בתדמיתה. "נוצרה קנוניה כלפיו ובראש הסיפור עומד זאב נחמה", מסרה עורכת דינו

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי להקה אתניקס
איתי שטרן

להקת "אתניקס" הודיעה על השעיית תמיר קליסקי ועל המשך פעילותה השוטפת עם קלידן מחליף. חברי ההרכב, ובראשם זאב נחמה, שלחו באמצעות עורך הדין יוסי כהן מכתב לקליסקי — קלידן הלהקה ומי שהלחין רבים מלהיטיה — לפיו נאסר עליו להגיע לחזרות הלהקה או להופעותיה בעקבות "דרישותיו השונות והמשונות לגבי שינויים באופן ניהול הלהקה וחלוקת רווחיה".

למכתב זה צורפה תביעה שהוגשה היום (חמישי) בסך שני מיליון שקלים נגד קליסקי בטענה כי הקלידן פגע אנושות בתדמית ההרכב בעקבות פרסום כתבה ב"7 לילות", שבה טען כי הוא עצמו עתיד להגיש תביעה גדולה נגד נחמה ונגד חברת "הליקון כנען" ומיקי פז (מנהל החברה) בשל העלמת הכנסות שלו וקשירת קשר שפגעה בכיסו. בכתב התביעה נגד קליסקי נכתב כי "מדובר בלהקה שבמשך כ–30 שנה שמרה על תדמית נקייה, חברית ונטולת סכסוכים. כיצד אפוא יכולים חבריה להמשיך להופיע על אותה במה עם אדם הטוען כי הקליט אותם בסתר בכל ישיבה או פגישה, תוך שהוא מצהיר כי ישתמש בהקלטות אלה כדי לקבל זכויות שהוא אינו זכאי להן?".

קליסקי, שהקים את "אתניקס" יחד עם נחמה ב–1989, הוא שותף בכיר למהפכת המוזיקה הים תיכונית בישראל. בין השירים שהלחין עם נחמה ניתן למנות את "אגדת השמש והירח", "ג'סיקה" ו"כתם הפרי". בעמוד הפייסבוק של "אתניקס" נכתב היום כי "בחודשים האחרונים הפנה קליסקי טענות שונות ומשונות כלפי הלהקה, מנהיג הלהקה זאב נחמה וצוות הניהול. כל הניסיונות שעשתה הלהקה לשם פתרון המחלוקות עמו העלו חרס. נוכח התנהלותו של קליסקי והאווירה שיצר ועם כל הצער שבדבר, השעתה אותו הלהקה מכל תפקידיו ומגישה נגדו תביעה בסך שני מיליון שקלים. הלהקה וחבריה מאחלים לתמיר הצלחה באשר ילך".

ורד רקנאטי היימן, המנהלת האישית של קליסקי, מסרה ל"הארץ" כי כתב התביעה טרם הגיע לידיהם. "מעולם לא איימנו על אף אחד", אמרה, "ברור לנו כי התביעה הזו, ככל שתוגש מצדם, נועדה כדי להלך אימים על תמיר ולמנוע ממנו הגשת תביעה מוצדקת וכנה נגדם. כל מטרתם היא הכפשת שמו. הטענות שעולות מהמכתב שנשלח אליו חסרות שחר ותלושות מן המציאות".

קרדיט: הליקון

לדברי היימן, "תמיר טוען שנוצרה קנוניה כלפיו כשבראש הסיפור עומד זאב נחמה, שהשפיט אותו במשך שנים. אחת הדוגמאות הבולטות היא שלפני כשנתיים הגיעה הצעה ללהקה מטעם אייל גולן להופעה משותפת גדולה בפארק הירקון, הופעה שהיתה אמורה להכניס כמיליון דולר לקופת אתניקס. נחמה סירב להצעה בתירוצים שונים, מכיוון שהוא לא נהנה להופיע עם גולן ושהנ"ל לא רוחש לו כבוד. במקביל, הופיע נחמה עם גולן בכל מיני הזדמנויות מאחורי גבו של תמיר וללא העברת תמורה לתמיר — בניגוד להסכם חתום ביניהם, שקובע שאי אפשר לשיר את הרפרטואר של אתניקס ללא סיכום מוקדם וללא תשלום תמורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ