שיר חדש ללאונרד כהן בהשתתפות מקהלת בית הכנסת שאליו הלך בילדותו

"You Want it Darker" יצא לרגל יום הולדתו בן ה-82 של הזמר, ומציג מלים ומוזיקה אפלות מן הרגיל

רות פרל בהריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים22
רות פרל בהריר

הזמר והמשורר לאונרד כהן הוציא אתמול (רביעי) סינגל חדש, בדיוק במועד יום הולדתו ה–82. השיר, "You Want it Darker", מקיים ההבטחה שבשמו עם מלים ומוזיקה אפלות במיוחד.

לטובת הסינגל גייס כהן את מקהלת בית הכנסת "שער שמים" במונטריאול, אליו נהג ללכת בילדותו. לצד המקהלה מתבלט בסינגל גם חזן בית הכנסת, גדעון צלרמאייר. המקהלה מופיעה בשיר נוסף, "It Seemed the Better Way", שהוקלט גם הוא עבור אלבומו החדש של כהן, שעתיד לצאת ב–21 באוקטובר. את האלבום, ה–14 במספר של הזמר, הפיק בנו, אדם.

בהודעה רשמית מטעם "שער שמים" נאמר כי סבו ואבי סבו של כהן שימשו בעבר כנשיאי הקהילה במקום, וכי הזמר חגג בו את בר המצווה שלו. "ההרמוניות היפהפיות האלה מהדהות בראש שלי מאז הילדות שלי", התייחס כהן לעבודתה של המקהלה עבור השיר החדש.

זו לא הפעם הראשונה שבה מתייחס כהן ליהדותו בקריירה הענפה שלו, המתפרשת על פני שישה עשורים. למעשה, סמלים יהודיים ואירועים היסטוריים הקשורים בתולדות עם ישראל שזורים בעבודתו כבר מתחילתה. הסימבוליזם הדתי מרכזי גם בשירו המוכר ביותר של כהן, "הללויה", משנת 1984. השיר זכה ליותר מ–200 ביצועים בשפות שונות, ויותר מחמישה מיליון עותקים נמכרו מהסינגל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ