התקליטן הישראלי רואי פרז הוא הרזידנט החדש של המועדון ברגהיין/פנורמה בר בברלין

פרז, בן 29 מאשקלון, ניגן במועדון המפורסם בקביעות בשנתיים האחרונות והוא הישראלי הראשון שמוחתם בו

דורון חלוץ
ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רואי פרז. ינגן מדי חודש בברגהיין/פנורמה בר
רואי פרז. ינגן מדי חודש בברגהיין/פנורמה ברצילום: Marco Kr?ger
דורון חלוץ
ברלין

בחודש האחרון המועדון הברלינאי ברגהיין/פנורמה בר לא יורד מהכותרות, אחרי שהיכה בו ברק בעת מסיבה, הוא הוכרז כמוסד "תרבות גבוהה" על ידי בית משפט מקומי וקונאן אוברייאן הגיע לפתחו עם צוות צילום. היום צפוי המועדון להודיע על צירופו של רזידנט חדש לנבחרת התקליטנים הקבועים: הישראלי רואי פרז, בן 29, במקור מאשקלון, שעבר לפני שלוש שנים לברלין. כחלק מהדיל ינגן עתה פרז מדי חודש במועדון, וכן ייוצג על ידי סוכנות התקליטנים שהוא מפעיל כדי לתאם את הופעותיהם של תקליטני הבית שלו ברחבי העולם, דבר שסביר כי ישמש מקפצה משמעותית לקריירה בינלאומית.

פרז הוא לא רק הישראלי הראשון שמוחתם בברגהיין, הנחשב בעיני רבים למועדון הטוב בעולם ונהנה ממעמד מיתולוגי בתרבות הקלאבינג הגלובלית; הוא גם התקליטן האנונימי ביותר שזכה במשרה הנחשקת ב–12 שנות קיומו של המועדון, שבין תקליטניו הקבועים נמנים כוכבים בינלאומיים כמו בן קלוק, מרסל דטמן ושטפי. "לא אשקר, אני יודע שיש אנשים שהרימו גבה", אמר פרז ל"הארץ". הרמות הגבה עשויות להיות קשורות גם לכך, שפרז מעולם לא בלט כתקליטן בתל אביב לפני שעבר לנסות את מזלו בברלין.

הוא החל לתקלט במקביל לשירותו הצבאי כקצין בחיל הים, אבל הסתפק בעיקר בהופעות בברים. עם שחרורו ב–2012 שימש במשך שנה כרזידנט בליין מסיבות הגייז "פאג". ב–2014, שנה אחרי שעבר לברלין, הוזמן לנגן בראשונה ב"פנורמה בר", רחבת הריקודים בקומתו העליונה של המועדון, השוכן בחלל ענקי ששימש בעבר תחנת כוח. הסט שלו נמשך עשר שעות וקנה לו מעריצים מקומיים רבים. פרז, שתקלוטיו מתבססים בעיקר על האוס, טכנו ודיסקו ומצטיינים בבניית מתח קפדנית וסבלנית, הוזמן לנגן בפנורמה בר שוב ושוב, עד שבאפריל הציעו לו מנהלי המועדון להצטרף לשורותיו כרזידנט באופן קבוע ורשמי. הדבר נשמר בסוד עד ההכרזה הרשמית היום, כדי לאפשר לצדדים להתארגן לקראת עבודתם המשותפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ