איתי שטרן
איתי שטרן

להקת "גרנדדי", מהאהובות והמוערכות בלהקות האינדי האמריקאיות, תגיע להופעה אחת בישראל שתיערך במועדון הבארבי ב-21 במארס. מחיר כרטיס עומד על 209 שקלים, ומכירת הכרטיסים נפתחה. מי שאמון על הבאת הלהקה לישראל הוא המפיק העצמאי ערן אריאלי וחברת נרנג'ה שהביאה בעבר אמנים דוגמת טיים אימפלה, אלט ג'יי, קורט ווגנר, קלקסיקו ואחרים.

סינגל חדש של גרנדדי, "Way We Won't", מהאלבום שבדרך:

ההופעה של "גרנדדי" בישראל תגיע לאחר פירסום אלבום חדש שייצא במארס. האלבום, שייקרא "Last Place", הוא החמישי במספר שמשחרר ההרכב, הפועל במצטבר במשך 24 שנים. הלהקה, בהובלת הסולן ג'ייסון ליטל, החלה את דרכה בתחילת שנות התשעים אז שיחררה מספר קסטות עם חומרים שהוקלטו בקליפורניה. אלבום הבכורה ""Under the Western Freeway שיצא בשנת 1997 קיבל מחמאות אך נשאר ידוע ליודעי ח"ן וחובבי אינדי אמריקאי.

הפריצה הגדולה של "גרנדדי" לתודעת ההמון נרשמה עם יציאת האלבום The Sophtware Slump שיצא בשנת 2000. המגזין NME הכריז כי מדובר באחד מאלבומי העשור וב"אינדיפדנט" כתבו שהוא שווה ברמתו לאלבום המופת של רדיוהד "אוקיי קומפיוטר". עקב הצלחת האלבום, הוזמנו חברי הלהקה לחמם להקות והרכבים גדולים דוגמת "קולדפליי" שהיו אז בתחילת דרכם, וכן שיתפו פעולה וחיממו הופעות של אליוט סמית'.

השיר "Crystal Lake", מתוך האלבום The Sophtware Slump:

למרות ההצלחה הגדולה והמוניטין המשובחים, בשל בעיות תקשורת התפרקה הלהקה בשנת 2006. בראיונות סיפר ליטל כי למרות ההצלחה שנרשמה, הלהקה לא הייתה רווחית מספיק. בשנת 2012 התאחדה, וחזרה להופיע במספר פסטיבלים שנערכו בארה"ב ובאירופה. בספטמבר הודיע ליטל כי הלהקה עובדת על חומרים חדשים. בתחילת מארס ייצא אלבומם הטרי, והם יגיעו לישראל לאחר סיבוב הופעות קצר בבריטניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ