אלי דג'יברי, עכבר העיר

הזיכרון הראשון שלי מפסטיבל הג'אז באילת הוא מגיל 15 בערך, שנה לפני שהורשיתי לרדת דרומה לבד. כך נאלצתי לדמיין איך זה באמת להיות שם, בזמן שהקשבתי באדיקות לשידורים החיים שקול ישראל העבירו ברדיו, ועד היום יש לי קסטות שהקלטתי מאותן הופעות קסומות באילת. אחת מהן, לדוגמה, הייתה מהופעה של ג'ו הנדרסון יחד עם המתופף האגדי אל פוסטר, שאליו יצא לי לחבור שנים אחר כך ולנגן ברביעייה שלו לתקופה ארוכה של יותר מעשר שנים. מאוד משמח אותי שהשנה המסורת של שידורי רדיו חיים ומוקלטים חוזרת, וכך יזכו עוד הרבה ילדים ונערים להקשיב לצלילי הג'אז, לחלום ולפנטז יחד איתם.» פסטיבל הג'אז באילת - לוח הופעות» שלוש שנים בלי גבריאל בלחסן» איגי פופ צוחק לגיל בפנים» גארבג' עדיין נותנים שואו» הראיון האחרון של נחצ'ה היימן» מדור מוזיקה של עכבר העירכבר חמש שנים של ניהול מוזיקלי. אלי דג'יברי (צילום: חגי כהן מילוא)השנה אנחנו חוגגים 30 שנים בפסטיבל מיוחד ומרגש שמהווה מחווה לג'אז ישראלי. 30 הופעות יחודיות, פסטיבל שיש בו את כל צבעי הקשת של מוזיקאי הג'אז הישראלים. ההחלטה לקיים את הפסטיבל במתכונת הזאת השנה דרשה אומץ רב מכל המעורבים בדבר, ולא מעט מחשבה ויצירתיות. נראה שהקהל, גם הקבועים והמכורים שבו, וגם אלה שנחשפים לתכנייה ולפסטיבל בפעם הראשונה, מבין את גודל הדבר והמשמעות האדירה שבחגיגה שכזאת. מסתמן שאלפי אנשים יפקדו את הבמות והרחבה הציבורית בנמל אילת, וכמו בכל שנה, השראה הדדית תהיה דבר שבשגרה - גם בקרב הקהל וגם בקרב 200 המוזיקאים המשתתפים.מרשה לעצמו גם לעלות לנגן. אלי דג'יברי עם "Cliff Hangin'":

כמנהגי בשבוע שלפני הפסטיבל, אני חש התרגשות עזה. השנה ההתרגשות כפולה ומכופלת, אולי גם משום שלאחר חמש שנים בהם אני מנהל אמנותית את הפסטיבל (שלוש שנים ראשונות עם ידידי דובי לנץ), אפשרתי לעצמי לראשונה מאז כניסתי לתפקיד לנגן על במת הפסטיבל, יחד עם הרביעייה שלי.יש לנו את הכבוד העצום לארח אמנים שהמוזיקה שלהם לאו דווקא מוגדרת כג'אז, כמו שלום חנוך, אלון אולארצ'יק, יוני רכטר, אסתר עופרים, ערן צור, שלומי שבן, מיקי שביב, ועוד. כולם מוזיקאים ויוצרים שגדלו בין היתר גם על ג'אז, שבאופן עקיף וישיר עיצבו דורות שלמים של מוזיקאי ג'אז ישראלים, אשר השפעותיהם של האמנים הגדולים ניכרות ביצירותיהם.קורא לכם להצטרף לחגיגה. אלי דג'יברי (צילום: חגי כהן מילוא)

עוד עטרה שאנחנו מחזירים ליושנה היא מסורת הג'אמים שתשוב אל שפת בריכת מלון קראון פלאזה. לכל מי שאי פעם היה בפסטיבל, לא צריך לספר כמה הלילות האלה מסביב לבריכה מלהיבים ומרטיטים, כשפתאום אמן גדול שזה עתה ניגן על הבמה הגדולה עולה בספונטניות לבמת הג'אם, ומשאיר את כל הקהל עם פיות פעורים. עובדה נוספת ששווה לציין היא מגוון הגילאים של האמנים המופיעים - מנערים בני 16 ועד מוזיקאים ותיקים בני 90. בואו לחגוג איתנו את הקרנבל הצבעוני הזה, זאת בטוח תהיה המסיבה הכי טובה בארץ - אל תגידו שלא אמרתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ