יוצאים לחופש? 10 שירי נהיגה מושלמים

מבוב דילן ורוקפור, דרך רעש ושלום חנוך, ועד הדג נחש וג'וני קאש - הפסקול המושלם שיעביר לכם בכיף את הנסיעות הארוכות בחופשת הקיץ

רוי רגב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוי רגב, עכבר העיר

זה נכון, כל שיר עשוי להתאים לחריכת כבישים וליציאה מהעיר אל האספלט הארוך. על כך יעידו אינספור הקליפים הישראליים (גם לגויים לא חסר), שנצמדו לאבק הדרכים ולמכונית החדשה של אבא. יחד עם זאת, מסתובבות כמה קלאסיקות, שיהוו פסקול הולם באמת לחווית הדרכים. בחרנו עשרה שירי נסיעה משובחים וכמובן שנשמח לקבל גם את הרשימה שלכם.

» » » » » » לנסיעה נוגה לאהובה שנשכחה (בשנות ה-80): שלום חנוך - "הדרכים הידועות" "הדרכים הידועות" של הוא שיר גדול מהחיים, ושירים גדולים מהחיים הם השירים המושלמים לנסיעות. הגיטרות המוגזמות ברוח שנות ה-80 לצד השירה החרוכה, וכמובן מילות הגעגועים לאהובה רחוקה, יגרמו לכם להרגיש שאתם בדרכם לפגוש את סיביל שפרד ב"הצגת הקולנוע האחרונה". ללא ספק, מדובר באחד הפרויקטים השאפתניים שנעשו בארץ על ידי מי שעדיין נחשב לרוקסטאר המקומי מספר אחד. אנחנו ממליצים לנסות ולהתעלות מעל הסאונד האנכרוניסטי ולהבין שמדובר כאן באחד השירים העבריים הטובים אי פעם, לפחות באגף הרוק, שם לחנוך יש חדר משלו (אם לא בניין שלם).תתגברו על הסאונד ותעלו הילוך. שלום חנוך עם "הדרכים הידועות":

למחפשי הריגוש: "Queen Of The Stone Age - "Go With The Flow המנון הדרכים האולטימטיבי של אינו עוצר לרגע. גיטרות הסטונר רוק של ג'וש הומי וחבריו מנסרות ללא הפסקה ולא נותנות מנוח בשלוש הדקות הקצרצרות של השיר. על התופים הענקיים של השיר אמון לא אחר מאשר (, ) שמזכיר לנו גם ב-2002 שהוא מתופף מופלא. הפסנתר המונוטוני ברקע עוזר לדחוף את השיר קדימה יחד עם ליין גיטרה יבבני אך גברי, שהפך לסמל המסחרי של הלהקה הקשוחה הזאת. הקליפ המופלא של השיר מציג, בעזרת שכלולי After Effects, את הלהקה מנגנת על תא המטען של טנדר הדוהר בכבישי נבדה המדברית. מדובר באחד הקליפים המרגשים ביותר, אך מומלץ שלא להיכנס לרכב מיד אחרי הצפייה, כי הרישיון שלכם יעמוד בסכנה.לא מומלץ לנהוג לאחר מכן. Queen Of The Stone Age עם "Go With The Flow":

כי אי אפשר בלי דילן: "Bob Dylan - "Tangled up in Blue מלבד הסיפור הזה של הקריירה המוזיקלית, נודע בעיקר כחובב נדודים גדול, וכחובב אופנועים וכבישים מפותלים גדול אפילו יותר. יש שיטענו שכל שיר מאלבומו מ-1965, "Highway 61 Revisited", יתאים בדיוק לרשימה, אבל אנחנו בחרנו דווקא שיר מאלבום הפרידה של הזמר, שיצא עשור מאוחר יותר. "Tangled Up In Blue" הפותח את "Blood On The Tracks" מציג מקצב המזכיר את קצב נסיעת הרכבת, כשהמילים העגומות ומלאות ההשראה מעלות תמונה של כבישים ריקים, דיינרים בצידי הדרכים ומוטלים זולים שמחכים לזוגות ולבודדים. מומלץ שלא להאזין עם החברה הטובה ביותר בקדילק, כשאתן מחפשות גישה לצוק הגבוה ביותר במצפה רמון.כבישים ריקים ודיינרים. בוב דילן עם "Tangled Up In Blue":להרגיש אמריקה בישראל: הדג נחש - "קליפורניה" אלבומה הרביעי של להקת הגרובית, "בעזרת הג'אם", הוקלט בקליפורניה בשנת 2006 ונשמע כמו הטיול הכי מגניב שלהקה יכולה לעשות. החבר'ה מרגישים באלבום מחויבים בעיקר לעצמם ולהעצמת הכיף האישי שלהם ושל יוסי פיין, מפיק העל של הלהקה. כמו במקרה של קווינס אוף דה סטון אייג', גם שירם של הדג נחש יגרום לכם לעלות על כביש אמריקני מהיר ולחצות את צפון אמריקה לאורכה ולרוחבה. ים של גרוב, יחד עם גיטרות סרף סטייל הביץ' בויז, מייצרים את להיט הנסיעות הישראלי הטוב בכל הזמנים. אזהרת המערכת: אתם עלולים למצוא את עצמכם מייללים כמו איש זאב בליל ירח מלא אחרי האזנה לשיר. תתמודדו.שיר הנסיעות הישראלי הטוב ביותר. הדג נחש עם "קליפורניה":

קחו אותי ברכבת לנהריה: "Johnny Cash - "Like The 309 בשנת 2006, שלוש שנים לאחר מותו של אגדת הפולק האמריקנית, יצא האלבום החמישי בסדרת "אמריקן רקורדינגס" של בהפקתו של מפיק העל ריק רובין. למרות שמדובר באסופה של הקלטות אחרונות, שנערכו זמן קצר לפני מותו של קאש, מדובר במסע אחרון שלם, מרגש ומבריק. בחרנו דווקא באחד משני השירים באלבום שגם נכתבו על ידי הזמר. "Like The 309" יבהיר לכם עד כמה נסיעה ברכבת אמריקנית מחוף לחוף יכולה להשתוות לחוויה דתית. קולו וכנותו של קאש מבהירים כי ככה נשמע אדם שמוכן ומזומן לנסיעת הרכבת האחרונה שלו, ועדיף שתהיה הכי מפנקת שאפשר, כי היעד כבר לא באמת משנה.היעד כבר לא באמת משנה. ג'וני קאש עם "Like The 309":הטיול שאחרי הצבא: רוקפור - "כל כיוון" יש סיבה ש"האיש שראה הכל" נחשב לאחד האלבומים הטובים שנעשו כאן. נראה שבשנת 1995 הכל התחבר ללהקת רוקפור - שירים מצוינים, עומק של סאונד וכמה המנונים שמחזיקים יפה עד היום. "כל כיוון", בעל הסאונד הפסיכדלי והמילים ההרפתקניות, נראה בשנות ה-90 כמו חיקוי של שנות ה-60, אבל היום מקבלת היצירה מעמד משלה בפנתיאון הלאומי. השיר ליווה וימשיך ללוות אלפי יוצאי צבא במסעות מוצ'ילרים בהודו ובדרום אמריקה, בעיקר כי הוא רווי באווירה של חופש וגילוי עצמי. השיר הישראלי המושלם לצאת איתו להרפתקה.שימו פליי ועופו על הטיול שלכם. רוקפור עם "כל כיוון":בנסיעה עדיף המנונים: "Manic Street Preachers - Motorcycle Emptiness" אחד הדברים הגרועים שיכולים לקרות לכם הוא לשים את השיר הזה במערכת המכונית ואז להיתקע בפקק. למרות שמדובר בלהקה בריטית למהדרין, הגיטרות מבוססות על רוק קליפורני מלא דיסטורשן ומילים גדולות מהחיים (מישהו אמר "זן ואמנות אחזקת האופנוע בשקל"?). אולי זה לא שיר שתשמעו בצנעת הסלון שלכם, אבל תאמינו לנו, בכל נסיעה ארוכה מחוץ לעיר הוא עשוי לגרום להזלת דמעה. ידעו תמיד לכתוב המנונים על זמניים וזהו הטוב שבהם, השיר שעשה את Manic Street Preachers לאחת מלהקות האצטדיונים הגדולות של שנות ה-90.רק שלא יגיע פקק פתאום. Manic Street Preachers עם "Motorcycle Emptiness":

כל יום מתאים לטיול: "Sheryl Crow - Everyday Is a Winding Road" בשנת 1996 הציגה את הסינגל "Everyday Is A Winding Road". כבר מנקישות התופים הראשונות גם הקשוחים שביניכם יתחילו להזיז את הראש לפי הקצב. בהמשך תמצאו גיטרות סטיל מקסימות וריפים שבורים של גיטרה חשמלית, שהופכים את השיר הזה לממתק דרכים. לאחר פתיחה חרישית מקבל השיר דחיפה נוספת שתגרום לכם ללחוץ על הגז. בנוסף, קרואו נראית פשוט פיצוץ בקליפ.כל יום הוא כביש מתפתל. שריל קרואו עם "Everyday Is A Winding Road":

המנון האינדי הישראלי לדורותיו: רעש - "נוסע לבד" לא תתכן רשימת שירי נסיעה בישראל בלי "נוסע לבד" של להקת , להקת האינדי הטובה של שנות ה-90. מדובר בשיר אהבה וגעגועים, המתאר כמובן את מסעו חסר המעצורים של לעבר אהבת חייו. המגה-להקה, שכוללת גם את רע מוכיח, אמיר קרטס ועודד פרח, הביאה מחו"ל את הסאונד המלוכלך ומלא האפקטים בתקופה שבתל אביב רק התחילו לגלות מה זה דיסטורשן. "נוסע לבד" מדגים איך מסך רעש מאחורי שיר אהבה יכול לפעמים לרגש יותר מכינורות דביקים שמנגנים (וד"ש למיכה שטרית).דיסטורשן מרגש יותר מכינורות. רעש עם "נוסע לבד":

למטיבי הלכת: "Sparklehorse - "Rainmaker האם מדובר בלהיט האינדי הטוב ביותר משנות ה-90 שאתם לא מכירים? ייתכן מאוד. כל נסיעה תהפוך לחוויה חוץ גופית בעזרת שירתו השבורה של האיש שהוא גם להקה שלמה - מארק לינקוס. למרות שאלבום הבכורה של לינקוס, שהוקלט במקלט ביתי נטוש, כולל עוד כמה שירים ענקיים לצד בלדות לואו-פיי שוברות לב, "ריינמייקר" הוא השיר שיגרום לכם להרגיש חיים. אחרי הכל, מפלי גיטרות לצד תופים מלוכלכים ומילים שהן הזייה הן מתכון מנצח. יודעים מה? עזבו שטויות, פשוט קחו אתכם את אלבום הבכורה המופתי הזה לדרכים.קחו אותו לנסיעה, סמכו עלינו. Sparklehorse עם "Rainmaker":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ