לראשונה: קורט קוביין כפי שמעולם לא ראיתם

קורטני לאב ופרנסיס בין קוביין תמכו בפרויקט המרגש מהרגע הראשון, דייב גרוהל נחתך מהמוצר הסופי ובמאי הסרט ברט מורגן בכה כשגמר לערוך אותו. על הסרט התיעודי הכי מצופה ב-2015

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסרט התיעודי "Kurt Cobain: Montage of Heck", שלקח כשמונה שנות עשייה ולווה מהרגע הראשון בציפייה בלתי ניתנת לריסון, הוקרן סוף סוף לפני יומיים (24.1) בבכורה עולמית בפסטיבל סאנדנס, בנוכחותן של קורטני לאב, אלמנתו של קורט קוביין, ופרנסיס בין קוביין - בתו היחידה. "רק רציתי לתת לפרנסיס עוד כמה שעות עם אבא שלה" אמר במאי הסרט ברט מורגן בנאום הפתיחה, ובהמשך גם הודה לאדיבותה של קורטני לאב: "אני מאתגר אתכם למצוא אנשים שייתנו לכם את המפתחות לארכיון שלהם, ויגידו 'תעבור על כל הזבל שלי, תעשה מזה סרט ואני אראה את זה כשזה יהיה גמור"'.» הסרט על קורט קוביין: רגעים קטנים של חסד» ההתרגשות בשיאה: הטריילר הרשמי לסרט» מה באמת הרג את קורט קוביין?» הישראלי שראה את נירוונה בהופעההבמאי התיעודי ברט מורגן, שאחראי לסרט "Crossfire Hurricane" על להקת הרולינג סטונס, הוא הראשון לקבל אישור רשמי ושיתוף פעולה מלא וחסר תקדים ממשפחת קוביין וחברי להקת נירוונה, בסרט התיעודי שעוסק בחייו של קורט קוביין. הסרט כולל תמונות ושירים שמעולם לא פורסמו, סרטים ביתיים, כתבים, יצירות אמנות וחומרים בלעדיים מהארכיון המשפחתי, שיחד מציירים פורטרט אנושי, מעמיק וראשון במינו של קוביין האדם והמוזיקאי. בעבר נעשו סרטים תיעודיים רבים המנסים לפצח את דמותו החידתית של הסולן וכותב השירים של נירוונה. המוכרים ביניהם הם "קורט וקורטני" שעוקב אחר ילדותו ומערכת היחסים בין קוביין לבין אשתו דאז, ומציע שלל תיאוריות הקושרות אותה למותו, ו-"About a Son" האפי שמורכב מכ-25 שעות של ראיונות שערך איתו העיתונאי מייקל אזרד. כאמור, הסרט המדובר "Kurt Cobain: Montage of Heck" הוא הסרט הראשון שנעשה בברכת ובתמיכת המשפחה, החברים הקרובים והלהקה.

#Sundance documentary premiere program cont'd: Kurt Cobain: Montage of Heck pic.twitter.com/C9nsetkY6t

— SundanceFilmFestival (@sundancefest) December 8, 2014 פרנסיס בין קוביין משמשת כמפיקה בפועל של "Kurt Cobain: Montage of Heck" שישודר באביב 2015 ברשת HBO, כאשר עלילת הסרט אינה מתייחסת לסיפור התאבדותו של קוביין, אלא מתמקדת בחייו, ביצירותיו ובפועלו, לצד פרטים אינטימיים שטרם נחשפו הנוגעים לאופיו מחוץ למצלמות ותפקודו כאיש משפחה. שם הסרט נגזר מקסטת מיקספייט שקוביין הכין בשנת 1988, המכילה מוזיקה מקורית של קוביין לצד קטעי רדיו והקלטות נוספות. במהלך שמונה שנות יצירת הסרט נחקרו מעל 200 שעות של הקלטות מוזיקה, וכ-4,000 עמודים בכתב ידו של קוביין ביניהם מחברות ויומנים, קטעי שירה וטקסטים.תרם לסרט את שמו. האזינו למיקסטייפ שהכין קורט קוביין:

"Kurt Cobain: Montage of Heck" משלב אנימציה לצד קטעי וידאו חיים של קורט קוביין המנוח, וראיונות עם החברים הקרובים והמשפחה. מפתיע בהעדרו הראיון שנעשה עם חברו הטוב ומתופף נירוונה לשעבר דייב גרוהל, שלא הספיק להכנס לעריכה עקב לחץ בזמני ההגשה לפסטיבל סאנדנס. הראיון יכנס ככל הנראה למהדורה הטלוויזיונית.הביקורות הראשונות מהללות את הסרט כיצירה אינטנסיבית ומרגשת, וציפיות הקהל האדוק של נירוונה וקוביין הולכות וגדלות. במאי הסרט ברט מורגן אמר בראיון למגזין בילבורד כי "לאנשים יש פנטזיות שהם בנו ממעט החומרים שיצאו בין 1991 ל-1994. אני מאמין שככל שלומדים להכיר אותו, כך אוהבים אותו יותר". עוד סיפר ל-AP כי ברגע שגמר את העריכות האחרונות של הסרט, הוא נסגר באמבטיה ובכה כ-25 דקות: "בכיתי כי לא אוכל לבלות זמן איתו יותר, ובשנתיים האחרונות הוא היה הכל בחיי". לאחר שידור הסרט בטלוויזיה ייצא ספר הנושא את אותו שם שיאגד בתוכו תמונות, ראיונות וחומרים נוספים מהארכיון לקריאה נרחבת יותר.

Here's a first look at some of the animation in #montageofheck. @Nirvana @HiskoHulsing pic.twitter.com/jbDehhnuKW

— Brett Morgen (@brettmorgen) January 23, 2015

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ