הילד בן 20: מה יעלה בגורלו של ג'סטין ביבר?

אלבומו השלישי מעיד על כיוון מוזיקלי מבטיח, אך נדמה שביבר בדרך להפוך מאמן לתופעה. האם קהל המעריצות ישמור לו אמונים? סגול 59 מסכם שני עשורים של ביבר-פיבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עם הגיעו לגיל המופלג 20, ג'סטין ביבר נמצא בקו פרשת המים של מאבק עיקש נגד הסטטיסטיקה. כן, זן המציאות: כוכבים-ילדים לא מאריכים ימים בין גלגלי מכונת השואוביז האמריקאי השוחקת. מישהו זוכר היום את ליף גארט, למשל? הילד-נער הבעיר את המצעדים בסוף שנות ה-70, והדרדר עם השנים לשרשרת טרגית של אלכוהוליזם והרואין, תאונות דרכים, חובות כספיים עצומים, מעצרים ומשפטים חוזרים ונשנים. הפרק המזעזע של VH-1 Behind the music אודות גארט ששודר ב-1999 יכול לשמש בקלות לשמש תמרור אזהרה גם לביבר, שהקריירה שלו בשלב זה היא כבר כל דבר חוץ ממוזיקלית. » מי יהיה היורש של ג'סטין ביבר?» ג'סטין ביבר פורש ממוזיקההסתבכויות עם החוק, סקנדלי סקס, שערוריות פפראצי ופרשיות צהובות הם אמנם חלק בלתי נפרד מעולם המוזיקה הפופולריות, אבל אמן יכול לשרוד את כל אלה רק כאשר הוא מגובה בקטלוג עשיר ויציב של מוזיקה משובחת או באישיות עמידה במיוחד. לא כשרוב הקהל שלו מורכב מחתך הגילאים הבוגדני וההפכפך במיוחד של נערות בנות 8 עד 14, שנמצאות כל הזמן בפזילה לכוכב הבא, ללהיט הבא, לבאזז שהכי Cool  כרגע בעיני החברות לכיתה. הפקה סמי-מלוטשת. טראק מתוך Journals:ההתדרדרות המהירה של ביבר במורד המדרון החלקלק אל מחוזות חוסר הלגיטימציה והמיאוס מאכזבת דווקא אל מול העובדה שהאלבום האחרון שהוציא, Journals הוא אלבום לא רע בכלל בז'אנר שלו. ב-Journals זנח ביבר את הפופ הקופצני שאיפיין את תחילת הקריירה שלו וכמו תלש דף מספר ההנחיות על שם אר. קלי, עם Slow Jams מופקים היטב שעוסקים באהבה ויחסים, על רקע הפקות מיד-טמפו מלוטשות. אותו קלי, אגב, גם מתארח באלבום וכמו מעניק חותמת כשרות אמנותית לסופרסטאר המתבגר, לצד היפ-הופרים כמו ליל' וויין, ביג שון וצ'אנס דה ראפר (באלבום הקודם היו אלה דרייק, לודאקריס וניקי מינאז' שסיפקו את הסטריט-קרד לנער הקנדי הלבנבנן) העובדה כי האלבום החדש, שהוא בעצם אוסף של טרקים ששוחררו לאינטרנט על ידי ביבר בחודשים האחרונים מתקשה להגיע לפסגות המכירות וההשמעות של האלבומים הקודמים מעידה על התחושה המדאיגה שביבר הופך במהירות ממוזיקאי לתופעה. מיוצר וווקליסט בעל שאיפות אמנותיות ארוכות טווח לתוצר של תרבות הטראש האמריקאית, שתמיד תתעניין יותר בביקוריו התכופים במועדוני חשפנות בדרום אמריקה מאשר בעובדה ש-Diplo הפיק שיר באלבום החדש.

עם היכנסו לעשור השלישי בחייו ניצב ביבר בפני הצומת הקריטית ביותר בקריירה שלו עד כה: האם להתמקד במוזיקה ולנסות לבנות מורשת מוזיקלית כמו זו של מייקל ג'קסון, עוד ילד פלא מוסיקלי שגם אם אחריתו היתה מרה, הצליח למשך זמן לא מועט לשרוד את המעבר מגימיק מזמר לאמן אמיתי ומשפיע, או להיות מושלך לסל המיחזור של היסטוריית הפופ, ליד ליף גארט, דייוויד קאסידי, דוני אוסמונד ועוד רבים שנשכחו עם חלוף הזמן. באיזה כיוון יבחר ביבר לצעוד? רק אלוהים, פרז הילטון ו-TMZ יגידו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ