יחי המלך, בוז לציבור: למה בסוף נסלח לאייל גולן?

היום הודיעה הפרקליטות שאין מספק ראיות להעמיד את אייל גולן לדין בפרשת "משחקי חברה", בה הוא נחשד במעורבות לבעילת אסורה של קטינות ובהדחתן לסמים. סער גמזו כתב בזמנו איך גולן יצא מזה רק עם מכה קטנה על הכנף. מתברר שהוא צדק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורסם לראשונה ב-20 בנובמבר 2013

עוד מכה קטנה בכנף, עוד אנקדוטה משעשעת שתסופר בערבי הקריוקי, עוד ביקור קצר בתחנת המשטרה שיקבל ספין יח"צני חיובי. זה כל מה שיישאר מהפרשה שבה מעורב " הזמר המפורסם " – אייל גולן. גולן, שלפי החשדות קיים יחסים בהסכמה עם קטינה, לא יילך לכלא והקריירה שלו לא תפגע. למה? כי בעינינו הוא יצא מלך, הוא שיחק אותה. הוא קרא לה והיא באה עירומה על ארבע. מי לא תבוא כשהמלך קורא לה?

הותר לפרסום: אייל גולן הוא "הזמר המפורסם" החלום על התהילה שמסנוור את כולנו"רוצה אבא": אייל גולן מגיב על הפרשה

בואו ננסה להתחיל בלהתנקות קצת מהפוריטניות והשמרנות הישראלית. כוכבי מוזיקה מאז ומעולם ניהלו סגנון חיים כזה. נכון, יש יוצאים מהכלל, אבל הסיבה שתחרויות השירה מתפקעות ממתמודדים היא שהרבה אנשים רוצים להיות כוכבים בשל החסינות והמעמד. אם הדברים נכונים, גולן הוא לא הראשון שחשדו בו שחיבר תהילה לסמים ובחורות או הראשון שחשוד בהעלמת מס. הוא לא הראשון שנתן להערצה אליו לסנוור אותו ולחשוב שהוא כבר לא שווה בין שווים, אלא מורם מעם. אייל גולן הוא הכוכב הגדול ביותר בישראל, חלק אפילו קוראים לו "המלך", וסביר להניח שמבחינתו כל הבחורות והמסיבות הן חלק ממנעמי השלטון. גולן לא מצטייר בעיני הציבור מעל לחוק, הוא החוק.

ועוד דבר, אם מישהו כאן חושב שנערות בנות 15 שמקיימות יחסי מין זה דבר נדיר, הוא כנראה לא חי את המתרחש. סביר להניח שהבנות בכיתה של הנערה אפילו קצת מקנאות בה. זה לא שהן "שרמוטות" או נטולות מוסר, זה מה שלימדנו אותן ולזה חינכנו אותן. ילדות בגילן הופכות בתעשיית האופנה ללוליטות ומשדרות מיניות ופיתוי גם אם הן מדגמנות מקלות כביסה. להיות סמל מין זה משהו לשאוף אליו. השמרנות המעוות שלנו גורמת לנו להריץ את הבנות במהירות מקסימלית אל עבר הבגרות המינית, ולצקצק בדאגה כשהן מגיעות לשם.

מורם מהעם. אייל גולן (צילום מסך מתוך "סמול טוק", ערוץ הבידור)

המלך הוא עירום

התגובה המדאיגה ביותר לכל הסיפור הזה היא לא זו של גולן או מקורביו, אלא של מעריציו האדוקים. אלה משתלחים בעמרי חיון, במשטרה, בתקשורת, ומבקרים את חשיפת שמו של גולן כ"כוכב" הפרשה. המעריצים האדוקים כל כך מאמינים במלך, וכל כך נאמנים לו שהם מוכנים להעלות על המזבח ילדה צעירה ותמימה בת 15. הם אלה שיתנו את הלגיטימציה לזיכוי שלו בפרשה הזו, ויאשימו את כולם שהם רודפים אותו מקנאה, כי קשה לנו לראות אותו מצליח, כי הוא ספרדי.

השבוע פורסמו באתרי החדשות השונים שלמרות המלצת המשטרה, פרקליטות מחוז מרכז סבורה שאין ראיות להעמדת העיתונאי עמנואל רוזן לדין. הפסיקה הזו מצטרפת לשורה ארוכה של אנשי תקשורת ובידור שנחקרו בחשד להטרדות מיניות: שרון גל, משה נסטלבאום מהערוץ הראשון (שנחקר על ידי נציבות שירות המדינה) ועוד. וכשנבחרי הציבור שלנו, הכוכבים, הידוענים ומעצבי דעת הקהל שלנו מזוכים מכל אשמה ולא משלמים את המחיר על העבירות שלהם, צריך לבדוק איך ולמה נתנו להם את הלגיטימציה הזו. למה התרגלנו כל כך לזה שמזיינים אותנו ואנחנו אפילו מרגישים צורך לחייך למצלמה כשזה קורה?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ