אריאל זילבר ופרשת אקו"ם: "הפכתי לשק החבטות של גופים אינטרסנטיים"

למרות הגינויים השונים שעלו בשבוע האחרון על החלטת אקו"ם להעניק פרס מפעל חיים לאריאל זילבר, קיבל הזמר הערב פרס על תרומתו למוזיקה ואמר: "צריך לפרק את אקו"ם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשעות אלו מתקיים בתיאטרון נגה ביפו טקס פרסי אקו"ם. האירוע מתקיים לאחר רעש תקשורתי רחב שקרא לבטל את פרס מפעל החיים לזמר והיוצר  אריאל זילבר. מחוץ למקום התאגדו מספר מפגינים שבאו להראות תמיכה בזמר. זילבר עלה לבמה לקבל את הפרס ואמר: "בימים האחרונים הפכתי לשק החבטות של גופים אינטרסנטיים ואמנים מתוסכלים שמחפשים להמציא את הקיצוניות שלי". עוד הוא יצא כנגד אקו"ם וקרא לפירוק הגוף: "חברי הדירקטוריון של אקו"ם רומסים את זכות האמן לדעה. פספסתם את ההזדמנות שהיתה לכם להוות דוגמה לאיחוד בעם ולחופש הדעה. הייתי מחזיר את הפרס אבל אני לא יכול להפנות עורף לאהבה שקיבלתי מהעם. צריך לפרק את אקו"ם"

בשעות אחר הצהריים היום התקבלו ידיעות שאריאל זילבר לא יקבל את פרס מפעל החיים כמתוכנן, אלא יקבל פרס צנוע יותר על  תרומה למוזיקה הישראלית. המאבק התחיל ביום רביעי שעבר, כשהזמרת אחינועם ניני סרבה להשתתף בטקס לאחר שגילתה שהפרס יוענק לאריאל זילבר. בעמוד הפייסבוק שלה כתבה: "בוקר טוב. רציתי להודיע שביטלתי את השתתפותי בטקס פרסי אקו"ם מסיבות אידיאולוגיות, וביקשתי שאף אחד גם לא יקבל את הפרס בשמי. בקיצור, delete". בהודעה שפרסמה לאחר מכן הוסיפה ואמרה "אינני קוראת להחרים את אריאל זילבר האמן, אני מקווה שהוא ינצל את הבמה המכובדת ויתנצל בפומבי בפני הומואים, ערבים, חילונים, משפחת רבין, צה"ל ומדינת ישראל".

סרבנית מצפון: אחינועם ניני מסרבת לקבל פרס מאקו"ם בגלל אריאל זילבר

בעקבות הרעש הציבורי והסערה מספר חברי כנסת גינו את החרמתה של אחינועם ניני את הטקס. הראשון היה שר החוץ אביגדור ליברמן שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ההתקפלות של אקו"ם והחלטתה להעניק לאריאל זילבר פרס רק על תרומתו למוזיקה הישראלית במקום פרס על מפעל חיים - היא כניעה". השר אורי אריאל מהבית היהודי אמר: "ההחלטה הינה דגל שחור לכל שוחרי התרבות בישראל. ההתנשאות של ארגוני השמאל שמנסים לדכא כל יצירה של מי שאינו סובר כמותם מעוררת גועל. אין חולק שאריאל זילבר הוא אמן מוערך ונכס צאן ברזל במוזיקה הישראלית והוא אינו צריך לשלם על דעותיה השמאלניות קיצוניות של הגברת ניני".

בנתיים נופצו שמועות נוספות שההתקפלות של אקו"ם בדבר מתן הפרס קשורה לעובדה שדליה רבין, בתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, משמשת כדירקטורית חיצונית של הארגון, והיא זו שהפעילה לחצים על חברי הועדה לשנות את ההחלטה.

מגיע לו או לא? אריאל זילבר (צילום: מוטי מילרוד)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ