עכבר העיר

מדי שנה מעניק ארגון אקו"ם פרסים כספיים ליוצרים מכל התחומים, על מפעלי חיים, הישגי השנה ועידוד פרסום היצירה בשנה החולפת. הפרסים ניתנים ליוצרים מכל התחומים – משוררים, מלחינים, מלחיני מוזיקה קלאסית, מעבדים, סופרים ועוד. היום פורסמו רשימת הזוכים בתחום המוזיקה הפופלארית. הטקס החגיגי ייערך ב-3 בפברואר בתיאטרון גשר וינחה אותו אורי גוטליב. ועדת השיפוט כללה השנה את תלמה אליגון - רוז, אביב גפן, סגיב כהן, פיטר רוט ויורם רותם.

בראש רשימת הזוכים לשנת 2013 נמצא אריאל זילבר, שקיבל את פרס על מפעל חיים למלחין. בבחירתו נימקו השופטים כי "יצירותיו של זילבר בולטות במקוריותן וחדשנותן, תוך שהוא משלב אלמנטים אתניים וסגנונות מוזיקליים חדשים. ניכר כי זילבר הגדיר מחדש את המיינסטרים כשהוא מקרב את השוליים למרכז". גובה הפרס 35,000 שקלים. פרס מפעל חיים למחבר הלך ליוסי גמזו, שכתב שירים רבים לאורך השנים כמו "סימן שאתה צעיר", "איפה הן הבחורות ההן", "סתם יום של חול", "אילו כל האוהבים" ועוד.

את תואר "שיר השנה" לקח "קטנתי" של יונתן רזאל, שנכתב לאחר החלמתה של בתו מפציעה. את פרס מחברים השנה לקחו להקת הדג נחש על האלבום "זמן להתעורר" ומלחין השנה העונק לעידן רייכל על אלבומו "רבע לשש". את פרס מעבד השנה לקח תמיר מוסקט, שהיה אחראי על העיבודים וההפקה המוזיקלית של שני אלבומים בולטים שיצאו השנה: "ואיך אצלך" של חוה אלברשטיין, ו-"Different Pulses" של אסף אבידן.  אלבום השנה הלך לאביתר בנאי עם "יפה כלבנה" ותגלית השנה הם גיא ויהל. פרס חיצוני לתמיכה בהפקת אלבום  הוענק קותימאן (אופיר קותיאל).

מחברי השנה. הדג נחש (צילום: יריב פיין וגיא כושי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ