ה-NME מתנצלים: "מוריסי לא גזען"

על רקע הרהורי הפרישה של מוריסי וההופעה הקרובה בישראל, ובעקבות תביעת דיבה מתוקשרת, מפרסם מגזין המוזיקה האנגלי NME התנצלות בפני הזמר על תדמית הגזען שהודבקה לו בעיתון.

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

הבוקר התפרסמה התנצלות רשמית של מגזין המוזיקה האנגלי והוותיק ה-NME, בפני הזמר מוריסי תחת הכותרת "ה-NME מתנצל בפני מוריסי על אי ההבנה לגבי הכתבה מ-2007". ההתנצלות מגיעה בעקבות הליכים משפטיים על הוצאת דיבה של מוריסי כנגד המגזין, אחרי ראיון שלדעת הזמר ניסה בכוונת תחילה להציג אותו כגזען.» מוריסי בישראל - כל הפרטים 

בראיון צוטט מוריסי על תופעת ההגירה אל מולדתו, אנגליה: "השערים של אנגליה מוצפים, המדינה נזרקה הצידה". כשנשאל אם ישוב אי פעם לגור באנגליה הוא צוטט: "עם נושא ההגירה זה מאוד קשה, כי למרות שאין לי שום בעיה עם אנשים ממדינות אחרות, ככול שכמות המהגרים גדלה באנגליה כך הזהות הבריטית נעלמת". ימים לאחר פרסום הראיון איים מוריסי על המגזין בהליכים משפטיים ודרש שהפרוטוקולים וההקלטות מהראיון המקורי יחשפו ויראו שדברים הוצאו מהקשר במטרה להציגו כגזען.

עורכי הדין של הזמר טענו שהזמר סבל תדמיתית מהראיון השערורייתי. "סימני השאלה על היותי גזען לא הפסיקו לעלות", כתב מוריסי בכתב התביעה. בדבריו התייחס הזמר גם לפרשייה עתיקה יותר. ב-92' הוצג על שער ה-NME עטוף בדגל אנגליה לצד הכותרת: "מפלרטט עם אסון". בגוף הכתבה נשאלה השאלה: "האם מוריסי גזען?", דיון סביב הנושא התפתח בין עמודי העיתון תוך-כדי ניסיון לפענח את מילות שיריו כראיות. עם השנים החל מוריסי לענות לספקולציות באמצעות שירים חדשים.

התשובות בגוף השיר. "Irish Blood English Heart":

"בדצמבר 2007 פרסמנו כתבה תחת הכותרת 'מוריסי: פה גדול מכה שנית'. לאחר מכן החל מוריסי בהליכים משפטיים לתביעת דיבה נגדנו", פתחו בדברים ב-NME. "תלונותיו היו שהאשמנו אותו בגזענות באמצעות ראיון שהעניק למגזין. הוא מאמין שהכתבה נערכה בצורה כזו שגרמה לו להיראות ריאקציונר. אנחנו מעוניינים להבהיר כי אנחנו לא מאמינים שהוא גזען; לא חשבנו שזה מה שאמרנו ואנחנו מתנצלים בפני מוריסי אם הוא או כל אדם אחר הבין את הכתבה שלנו בצורה הזו. לא רצינו להכעיס את מוריסי בכוונת תחילה ואנחנו מקווים ששנינו נחזור לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב".

מוריסי חוגג בימים האחרונים 30 שנות פעילות בתעשיית המוזיקה, מאז ימיו הראשונים כסולן להקת הסמית'ס. לאחרונה אמר הזמר בן ה-53 כי הוא שוקל פרישה. "אני קצת בהלם שהמשכתי כל כך הרבה זמן", כתב לאחרונה למעריצים ברשת. "הזדקנתי המון לאחרונה, וזה קצת מדאיג אותי. הגוף משנה צורה ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בנדון". מוריסי יגיע לישראל ב-21 ביולי להופעה אחת בביתן 1 תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ