אלינור אהרון: "לא עניין אותי להיות כוכבת"

20 שנה אחרי שזנחה את תהילת הנעורים שלה בצעירי תל אביב, אלינור אהרון מוכנה לפתוח בקריירה מוזיקלית. הערב (רביעי) היא תקיים הופעת בכורה בתמונע

עידן חגואל, עכבר העיר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידן חגואל, עכבר העיר

"חוויתי את הפרסום בצורה נהדרת, אבל חוויתי אותו מאוד צעירה. הרגשתי שאני ריקה, עכשיו כשמלאתי את עצמי באישיות - אני מרגישה שיש לי מה לומר".  אלינור אהרון פרצה לתודעה הציבורית כשהייתה רק נערה, בהרכב צעירי תל-אביב ובתוכנית "לא כולל שירות" ששודרה מ-1989 עד 93'. חשיפה קבועה בערוץ הראשון והיחיד בשעתו, שערים ב"מעריב לנוער" ותמונות ביומני נוער, סללו את הדרך לסטטוס בטוח של כוכבת פופ ישראלית. אבל אהרון בחרה בדרך אחרת; היא התגייסה לצבא, הלכה ללמוד בניסן נתיב והקריירה המוזיקלית המתינה בצד. "הייתי צריכה להתבגר ולהבין מה אני רוצה להגיד", אומרת אהרון. "למה אני רוצה את זה... מה הרעיון? סתם כי בא לי?".כעת מתכננת אהרון לשוב אל התודעה, הערב (רביעי) היא תקיים הופעת בכורה עם החומרים החדשים ובקרוב יצא גם סינגל ראשון. "זו לידה ראשונה מאוחרת, אבל מבורכת היו כבר כמה ניסיונות להוציא אלבום", היא מסבירה. "הוצאתי שני סינגלים לפני עשור אבל זה לא היה זה. לא הייתי שלמה ולא לגמרי מגובשת".

מה גרם לך להנמיך פרופיל?"זה לא כל כך מה שרציתי. רציתי לעשות צבא ורציתי ללמוד שלוש שנים בניסן נתיב. שיחקתי בקאמרי. רציתי להיות מקצועית ולהתפתח. לא עניין אותי להתפרסם כי את הפרסום כבר קיבלתי. נכון לאז, מה יכולתי להיות? כוכבת בערוץ הילדים? זה לא עניין אותי. בסך הכול הייתי ילדה אז, הרגשתי שאני לא רוצה לרמות אף אחד. הייתי בסביבה של שחקנים כל כך מוכשרים שגם כיוונו אותי ללכת ללמוד ולקחת את זה ברצינות. לא כל כך עניין אותי להיות כוכבת כמו להיות מקצועית"."לא רציתי לרמות אף אחד". אהרון וצעירי תל אביב:את מתגעגעת לימים בהם היית צעירה בתל אביב?"יש בחור בפייסבוק ששולח לי בדואר המון חומר. יש לו את כל החומר שעשיתי אי פעם. יוצא לי לראות מדי פעם קטעים ישנים. אני מתגעגעת. אבל אין מקום שאני רוצה להיות בו יותר מאשר המקום בו אני נמצאת עכשיו. גם אז ב'צעירי תל אביב' לא ידעתי בכלל מה זה שואוביזנס - זה מה שהיה יפה. הייתי מחוברת גם אז לעצמי, זה היה מאוד טבעי. ומאותה נקודה עד היום היה ניסיון להיות טבעית. אבל זה אחרת"

בקרוב תשחרר אהרון סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה שבדרך - "לא סתם (פה וגם שם)". האלבום (שיקרא "אלבום ראשון") הופק על ידי אוהד בן אבי (בן זוגה) ושי שזיפי, ויראה אור בקיץ. "אני שלמה איתו ואני מאחורי כל מילה, צליל ואקורד", אומרת אהרון בגאווה. "אני מבינה שאלבום ראשון מבחינתי היה חייב להיות משהו כזה ולא אחר. שאני אגיש את האמנות שלי בצורה הכי טובה שאני יכולה. כי אם כבר מחכים אז שאני אגיש את המוצר הכי טוב שאני יכולה".קיים בך הפחד שאבד המומנטום, שלא יהיה קהל לאלבום?"אני פוגשת אנשים ברחוב וחלק זוכרים אותי מצעירי תל אביב וחלק 'מחצי המנשה'. גם מהפקות לילדים וגם מעוץ לי גוץ לי בקאמרי. עכשיו תהיה עוד דרך להכיר אותי ולדעתי זו תהיה הדרך הכי נכונה והכי מעודכנת להכיר אותי".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ