הימין נגד אחינועם ניני: קוראים להחרימה על רקע פוליטי

הופעתה של ניני בטקס יום זיכרון אלטרנטיבי הובילה לתגובה ציבורית קשה, כולל מעל 4,500 אנשים שקראו בפייסבוק להחרימה. ניני בתגובה: "אני המומה מהסילוף המכוער והטמטום הזה"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מעל ל-4,500 איש הצטרפו לקבוצה בפייסבוק הקוראת להחרים את הזמרת אחינועם ניני. הקריאה להחרמה קמה על ניני לאחר שזו השתתפה בטקס יום זיכרון אלטרנטיבי בשבוע שעבר מול קהל מעורב של יהודים וערבים, שהתקיים בהאנגר 11 בתל-אביב. "אני המומה מהסילוף המכוער והטמטום הזה", כתבה ניני בתגובה בעמודה האישי. "שרתי בטקס אלטרנטיבי שבו יהודים וערבים זוכרים ובוכים יחדיו על אהוביהם שאבדו במלחמה המתמשכת בינינו", אמרה הזמרת בפליאה על סחף הודעות השנאה האלימות שהתפרסמו נגדה.

"הטקס היה מרגש, כולו בסימן אחדות, הבנה, אמפתיה, ובעיקר שלום", הוסיפה ניני. "כל המשפחות השכולות וכל המשתתפים באו לבחור בחיים, לא במוות. אם כל ערבי הוא מחבל, אז כן שרתי למחבלים. באותה מידה, כל ישראלי הוא רוצח, לא? אז הייתי בחברה טובה. אני מציעה שנרגע כולנו ונתחיל לחשוב איך אנחנו מקדשים את החיים ולא את המוות. איך שוברים את מעגל האטימות והשנאה, ומקיימים סוף סוף את 'ואהבת לרעך כמוך', במלוא מובן המשפט החכם הזה".

אחינועם ניני הוציאה ארבעה אלבומים בינלאומיים ועוד אלבומים מקומיים רבים. היא הופיעה עם שיריה מסביב לעולם, כולל שתי הופעות בפני האפיפיור ואחת בפני ביל קלינטון. הזמרת זכתה להצלחה גדולה מסביב לעולם כאשר ביצעה את שיר הנושא מתוך סרטו של רוברטו בניני – "החיים יפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ