הכירו את הלהקות הצעירות של רוק עצמאות

בר וייז כבר הופיעו בתמונע, יהל וגיא הספיקו לחמם את אביב גפן ולואיזה את פורטיס, אבל ההופעה ברוק עצמאות צפויה להיות ההזדמנות הראשונה להופיע מול קהל גדול באמת

ניר גורלי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר

כמדי שנה יערך בערב יום העצמאות האירוע המסורתי "רוק עצמאות" באמפי פארק ראשון לציון. לצד האמנים הגדולים כמו אביב גפן, ברי סחרוף, הדג נחש, מוניקה סקס, מרסדס בנד ואחרים, יופיעו השנה גם שלוש להקות צעירות: לואיזה, Bar Vase ויהל וגיא (RevelDay). לקראת הערב החלטנו לערוך איתן הכרות קצרה.» רוק עצמאות 2012 - כל הפרטים

יהל וגיא: "בדרך לאלבום רוק ישראלי מרגש"

על מה אתם עובדים כרגע (סינגל, אלבום, סיבוב הופעות)?"אז אחרי שהוצאנו את האלבום בכורה שלנו באנגלית תחת השם RevelDay ואחרי שהשתתפנו בthe voice אנחנו עכשיו עובדים על האלבום הראשון שלנו בעברית. במקביל לעבודה על האלבום, שסינגל ממנו ייצא בקרוב, אנחנו מופיעים בכל הארץ עם שתי גיטרות ובייסדראם וגם עם הרכב מלא. יש לנו הופעה מלאה ב16/4 בתאטרון תמונע"מי הקהל הגדול ביותר מולו הופעתם עד כה?"הקהל הכי גדול שהופענו מולו עם חומרים שלנו היה במופע 20 שנה ל'עכשיו מעונן' בגני התערוכה בתל אביב, כשאביב גפן הזמין אותנו לחמם אותו. עלינו שניניו מול 6,000 איש היה מדהים".אחרי שתכבשו את האמפי בראשון מה היעד הבא?"אחרי שנגשים את החלום של רוק העצמאות נתרכז באלבום שלנו ובסינגלים הראשונים ממנו. אנחנו אוהבים להשקיע ביצירה שלנו. אנחנו במחויבות מלאה עכשיו ליצור אלבום רוק ישראלי מרגש ואמיתי  שיהדהד פה ושישמעו וירגישו שזה שלנו".מי מהלהקות של הערב אתם הכי מחכים לראות? למה?"אנחנו באמת אוהבים את כל מי שמופיע בערב המכובד הזה. על הרבה משם גדלנו וזה כבוד גדול להיות באותה רשימה עם להקות ואמנים כאלה. ברי סחרוף מבחינתנו הוא סלע איתן ברוק הישראלי. יש סביבו איזה קסם לא מוסבר ויהיה מעניין לראות אותו שם".עם איזה אמן הכי הייתם רוצים לעבוד או להופיע?"שנינו אוהבים הרבה מאוד להקות ואמנים בארץ ובעולם. לכל אחד גם יש את הגיבורים שלו הפרטיים יהל היה שמח לעבוד עם אהוד בנאי או בון איבר, גיא מת לעשות אלבום עם ג'וליאן קזבלנקס מהסטרוקס או לצאת לסיבוב עם קינגס אוף ליאון.יש איזושהי הופעה שזכורה לכם במיוחד?"הייתה לנו הופעה הזויה  לא מזמן ששנינו עמדנו על רמקולים ענקיים כי לא הייתה במה במקום. הסטנד של המיקרופון לא היה גבוה מספיק כדי שנעמוד ונשיר, אז שני עובדים של המקום החזיק לנו כל ההופעה את הסטנדים כשבמקביל הם מעשנים ומריצים שיחות חולין עם לקוחות המקום... אל תנסו את זה בבית".

Bar Vase: "קודם אמפי ראשון ואחר כך העולם!"

על מה אתם עובדים כרגע?"כרגע אנחנו ממשיכים לעבוד על החומרים המקוריים שלנו. יכול להיות שנתחיל לעבוד על אלבום עוד חודש, ויכול להיות שעוד חמש שנים. בינתיים אנחנו מופיעים בכל הזדמנות שניתנת לנו".

מי הקהל הגדול ביותר מולו הופעתם עד כה?"בתחילת חודש אפריל הייתה לנו הופעה בתאטרון תמונע, אליה הגיעו בערך 120 איש. לצערנו ההופעה הייתה בישיבה ו-crowdsurfing ירד מהמשוואה".

אחרי שתכבשו את האמפי בראשון מה היעד הבא?"העולם!"

מי מהלהקות של הערב אתם הכי מצפים לראות? למה?"אנחנו חושבים שזה נהדר שפסטיבל כל כך ותיק וחשוב נותן במה והזדמנות ללהקות צעירות. אנחנו מחכים לשמוע את להקת 'לואיזה'".

עם איזה אמן (בארץ או בעולם) הכי הייתם רוצים לעבוד או להופיע?"זה כמעט מצחיק כמה שונה התשובה לשאלה הזו אצל כל אחד מאיתנו. אם מדובר רק באמנים חיים אז רפאל הגיטריסט היה רוצה להופיע עם דייב גרוהל מהפו פייטרס, נריה המתופף חולם על סשן עם קווסט לאב מ-The Roots, נגה הבסיסטית משתוקקת להיכנס למוחו ולעבוד עם פול מקרטני, יהלי הגיטריסט רוצה לעבוד עם חימנה מ-Omar Rodriguez Lopez Group", ורומי הסולנית יודעת בליבה שיום יבוא והיא תשתף פעולה עם גרין דיי.

יש איזושהי הופעה שזכורה לכם במיוחד?"כמעט בכל פעם שאנחנו מנגנים, בוקע צליליו של רדיו ערבי ממגבר הגיטרה של רפאל".

לואיזה: אל תבקשו מהם לעשות לכם תה  על מה אתם עובדים כרגע?"התחלנו לעבוד יחד כלואיזה לפני כשנתיים, על חומרים שהצטברו במשך תקופה ארוכה. מאז הקלטנו את האלבום 'קצת שקט' ומקפידים להופיע כמה שיותר. העבודה כרגע נעה בין חזרות על השירים מהאלבום לקראת הופעות, לבין עבודה על חומרים חדשים. מקווים להוציא גם קליפ בקרוב". מי הקהל הגדול ביותר מולו הופעתם עד כה?"היה לנו העונג לחמם את רמי פורטיס בבארבי בתל אביב". אחרי שתכבשו את האמפי בראשון מה היעד הבא?"מה כיבוש עכשיו על הבוקר?? המטרה של כל להקה שמתנהלת בצורה עצמאית היא להופיע כמה שיותר ולהיחשף לכמה שיותר אוזניים. השלב הבא הוא יום הסטודנט בתל אביב". מי מהלהקות של הערב אתם הכי מחכים לראות? למה? "האמת שאת כל הלהקות הגדולות יצא לנו לראות בקונסטלציה כזו או אחרת, אבל יהיה מעניין לשמוע את הלהקות הצעירות". עם איזה אמן הכי הייתם רוצים לעבוד או להופיע? "הניסיון לענות על השאלה הזאת הביא את הלהקה לסף פירוק. החלטנו לוותר. עמכם הסליחה". יש איזושהי הופעה שזכורה לכם במיוחד?"פעם מישהי צעקה לנו בסוף ההופעה: 'לואיזה, תעשו לי תה'. לא עשינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ