"עוד מעט נהפוך לשיר": מירי מסיקה, הראל סקעת ואחרים מבצעים שירי נופלים

גם חוה אלברשטיין, בית הבובות, דודו אהרון ואחרים הלחינו השנה שיר לפרויקט. לרגל ציון עשור יצא השנה אלבום אוסף כפול ובו 40 משירי המיזם לאורך השנים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, ישדרו גלי צה"ל ו"רשת" את פרויקט הזיכרון, "עוד מעט נהפוך לשיר", שבמסגרתו אמנים שרים שירי נופלים בעריכתו ובהגשתו של גולן יוכפז. מדי שנה אוספת התחנה הצבאית מהגנזכים, מקצינות הנפגעים, מבני משפחות שכולות ומחברים, טקסטים שהשאירו אחריהם נופלים, אלה מועברים למיטב אומני ישראל, שמלחינים ומבצעים אותם בהתנדבות. השנה ייקחו חלק במיזם: הראל סקעת שיבצע את שירו של סמל ראשון הרן פרנס ז"ל, בן 21 מרמת השרון, שנפל באסון המסוקים ב-4 בפברואר 1997. מירי מסיקה תבצע את שירו של סגן אורן רותם ז"ל, בן 21 מכוכב יאיר, שנהרג בתאונת אופנוע ליד זיכרון יעקב ב-31 מרס 2000.  להקת בית הבובות תבצע את שירו של איתי שרון ז"ל, מזיכרון יעקב, שמת ממכת חום, במהלך גיבוש לקורס טייס ב-23 באוגוסט 2006. דנה ברגר תבצע את שירו של סמל יזהר פרונט ז"ל, בן 20 מחיפה, שנהרג בתאונת דרכים בסיני ב-10 באוגוסט 1979.

חוה אלברשטיין תבצע את שירו של סמ"ר חזי לוצקי ז"ל, בן 43 מחצרים, שנהרג בתאונה במהלך אימון במסגרת שירות המילואים ב-29 בדצמבר 1985. דודו אהרון יבצע את שירו של רב סמל עמית בוסידן ז"ל, בן 22 מבת ים, שנהרג יחד עם 12 מחבריו לשירות המילואים בקרב בג'נין, במהלך מבצע "חומת מגן" ב-9 באפריל 2002. יהל דורון וגיא מנטש יבצעו את שירו של סרן עמנואל (מנו) בן-ישי ז"ל, בן 25 מניר עציון, שנפל בקרב מול יחידת קומנדו מצרית בסיני, ביומה השמיני של מלחמת יום הכיפורים, 13 באוקטובר 1973.  דוד לביא יבצע את שירו של סגן רמי זוסמן ז"ל, בן 21 מחדרה, שנפל מפגיעת פגז סורי במוצב תל ענתר שברמת הגולן ב-14 במאי 1974. ושלמה גרוניך יבצע את שירו של סגן שלמה ברילובסקי ז"ל, בן 27 מנתניה, שנפל בקרב הדמים בצומת "טרטור-לכסיקון" בסיני, ביומה ה-11 של מלחמת יום הכיפורים, 16 באוקטובר 1973.

בנוסף, לרגל ציון עשור לפרויקט הזיכרון "עוד מעט נהפוך לשיר", יוצא בימים אלה לאור אלבום אוסף כפול, ובו 40 משירי המיזם לאורך השנים. בין היתר יכללו באוסף השירים: "אמא, אבא וכל השאר", בביצוע הפרויקט של עידן רייכל, "שום דבר לא יפגע בי" בביצוע כנסיית השכל, "אלייך" בביצוע שלמה ארצי, "משהו מן המלחמה" בביצוע אריק איינשטיין, "ידעת שזה זמני" בביצוע אייל גולן, "את לבדך" בביצוע יהודה פוליקר, "ריבונו של עולם" בביצוע ברי סחרוף, "שלחי אותו" בביצוע רוני דלומי ו"אני אוהב אותך חזק" בביצוע גידי גוב. בכוונת גלי צה"ל להוציא לאור אוסף נוסף ובו יתר שירי הפרויקט. גלי צה"ל משיקה את האלבום, בהפצת NMC, היוצא לאור בשיתוף אגף המשפחות וההנצחה במשרד הביטחון. כל ההכנסות ממכירת האלבום יופנו להנצחת חיילי צה"ל. התכנית תשודר ביום הזיכרון, יום רביעי, 25 באפריל 2012, בין השעות 14:00 ל-16:00 בגלי צה"ל, ובגרסתה הטלוויזיונית, בהפקת חברת החדשות, בין השעות 18:00 ל-19:00 בערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ