וידאו: שמוליק קראוס מקליט את אלבומו האחרון

בסרט הדוקומנטרי "מעשה בתקליט", שישודר הערב (א') בערוץ הראשון, אנו זוכים להצצה נדירה לאולפן בו שמוליק קראוס הקליט את אלבומו האחרון "יום רודף יום"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שמוליק קראוס בעשיית תקליטו האחרון "יום רודף יום" כשהוא בסוף שנות ה-60 לחייו. הסרט מתמקד בקראוס משלב העבודה על השירים בביתו , דרך העבודה באולפן ,מהלך ההקלטות ועד ליציאת האלבום. שותפו לעבודה הוא יענקלה רוטבליט, שותף ותיק ליצירה וחבר קרוב. המילים שכתב רוטבליט לאלבום זה מיטיבות לתאר את המציאות הפרטית של השניים באותן השנים. מילות השירים מתארות גם  את האווירה הלא קלה ששררה ברחוב הישראלי בשנה שבה נעשה האלבום (2001-2002), שנה מרובת פיגועי טרור. עבודתו המיוחדת של משה לוי, המפיק המוזיקלי, זוכה גם היא לתשומת לב רבה בסרט. במהלך העבודה על האלבום איבד לוי את אחייניתו באחד הפיגועים וכך גם אל האולפן הקטן הבועתי לכאורה, חדרה המציאות הכואבת.

אווירה אינטימית נוצרה באולפן בין המוזיקאים שבאים לעבוד עם "זקן השבט האולטימטיבי", כפי שמכנה מיקי שביב את קראוס בסרט. הסרט מאפשר גם הצצה לתופעה קבועה לאורך הקריירה של קראוס. ההתפוררות וההרס הנפשי שעוברים עליו תוך כדי היצירה, בגינם מסתכמת יצירתו רק בחמישה תקליטי סולו. קראוס שמח לחזור לאולפני ההקלטות לאחר שנים של העדרות כשהוא רגוע ולבבי. במהלך השנה של העבודה על התקליט הוא הולך ועולה על גדותיו  עד להתפרצות מחודשת של המחלה ואשפוז באבארבנל. במאית : יסמין סימן טוב. הפקה: יעקב רוטבליט ויסמין סימן טוב.הצצה לסרט "מעשה בתקליט":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ