ארקדי דוכין למען המורדים בסוריה

הפקת מופע תמיכה במרד הסורי הוצע למשרד החוץ על ידי דוכין. נכון לעכשיו הרעיון נגנז. דוכין: "בינתיים יש בלאגן בדרום אז על רקע ההסלמה הדברים בהמתנה"

עכבר העיר
עכבר העיר

"אני דור שני לשואה. אז אני מכיר מקרוב הרג של המשפחה. אבל כעם שעבר את הטרגדיה של השואה, לדעתי אסור לנו לשתוק לעיני טרגדיות של עמים אחרים", אמר הזמר והמלחין ארקדי דוכין על הטבח המתרחש בימים אלו בסוריה. כתגובה, ניסה ליזום מופע תמיכה של אמנים ישראלים למען המורדים. לפי בקשה שהעביר לשר החוץ אביגדור ליברמן, כל ההכנסות מהמופע יועברו למורדים לצורך רכישת מזון ותרופות. בלשכת שר החוץ שקלו את ההצעה לחיוב, לנוכח קמפיין נרחב יותר של הבעת תמיכה ישראלית במרד נגד הנשיא בשאר אל אסד. הוא הורה לאנשי משרדו לבדוק את ההשלכות השונות של ביצוע היוזמה, הן מבחינה טכנית של העברת הסיוע ממדינת ישראל לתוככי סוריה, והן מבחינה מדינית. עד כה כשניסתה ישראל להציע סיוע הומנטרי, סירבו המורדים לקבלה, זאת כדי לא להתפס כמשתפי פעולה עם ישראל.

"פניתי למשרד החוץ כדי לקבל עזרה להרים מופע על מנת לגייס כסף", אמר דוכין בשיחה עם עכבר העיר. "בינתיים יש בלגן בדרום אז על רקע ההסלמה הדברים בהמתנה, כי זה לא מתאים. יש דעות שאולי זה יעשה יותר נזק מתועלת אז אנחנו בודקים את זה. אם המתקפות בדרום יפסיקו אנחנו נשקול שוב להרים את היוזמה, אם זה יעזור במשהו תכלס. אבל יוזמה כזו יכולה לעצבן את אסד, הבן אדם פסיכופט אז אי אפשר למה לצפות. אנחנו לא נעשה משהו שיגרום ליותר נזק".

מי אמור היה להשתתף?"לא רוצה להיכנס לשמות מכיוון שזה לא תכלס עדיין. אבל הרבה הביעו את ההסכמה שלהם. לא נתקלתי בדעה שלילית לגבי הדבר הזה".

מה היתה תגובת משרד החוץ?"הם אמרו בהתחלה שהם בודקים את היוזמה, אחרי זה הצמידו לנו מישהו שאחראי על קשרי חוץ והתחלנו להזיז עיניינים. אבל עכשיו הכול קפא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ