עכבר העיר

הזמרת ויטני יוסטון מתה הלילה בגיל 48, כך מדווחות סוכנויות הידיעות. נסיבות מותה טרם נודעו. יוסטון נמצאה על ידי משטרת בוורלי הילס כשהיא מוטלת על רצפת חדר האמבטיה בבית המלון בו התארחה. נכון לעכשיו נשללה האפשרות כי יוסטון נרצחה. הפראמידקים שהיו במלון, בו נערכה מסיבה לפני טקס הגראמי, ניסו להחיותה ללא הצלחה. » מה קרה לויטני יוסטון?"אני לא יכולה לדבר על זה", אמרה הלילה הזמרת ארית'ה פרנקלין, שהייתה מקורבת ליוסטון במשך השנים. "זה לא יאמן, פשוט לא יכולתי לעכל את מה שראיתי בטלוויזיה". נשיא האקדמיה ניל פוטרנאו ספד ליוסטון: "היא הייתה אחת מזמרות הפופ הגדולות ביותר של כל הזמנים. קולה רב העוצמה והחן קישט ועטף הרבה מהלהיטים החשובים בשלושת העשורים האחרונים". הידיעה על מותה תפסה את בעלה לשעבר במהלך הופעה עם להקתו הותיקה New Edition. "ראשית אני רוצה להגיד לכם שאני אוהב את כולכם", קרא בראון לעבר הקהל. "שנית אני רוצה להגיד: 'אני אוהב אותך, ויטני'. הדבר הכי קשה בשבילי הוא לעמוד כאן על הבמה". לאחר מכן ביצעה הלהקה את שירה של יוסטון, You Give Good Love, ביצוע שזכה לתשואות מהקהל.

 בעבר כבר הסתובבו שמועות על מצבה הקשה של הכוכבת, מאז פרסם הצהובון האמריקאי "הנשיונל אנקוויירר" כי יוסטון סובלת מנפחת (אמפיזמה). האנקוויירר אף הוסיף וטען כי יהיה זה מוות ביסורים. האמפיזמה היא מחלת ריאות בלתי הפיכה, הקשורה לדרכי הנשימה התחתונות ונוצרת כתוצאה מעישון כבד וזיהום אוויר ועלולה לגרום לאי ספיקת לב. על פי הצהובון, הזמרת מעשנת כבדה ורופאיה אמרו לה כי היא חייבת להפסיק מיידית עם הסיגריות בגלל מחלת הריאות שלה. "היא אכן פיתחה מחלת ריאות ורופאיה הזהירו אותה ממוות נוראי", אמר לצהובון מקורב לזמרת. יוסטון כבר עשתה כותרות לאחרונה עקב אי היכולת שלה לשיר באותה רמה כפי ששרה מוקדם יותר בקריירה שלה. היא אף ביטלה טור אירופאי עקב זיהום נשימתי. לאחרונה שבה למרכז גמילה יוסטון גם מחזיקה במאמן אישי צמוד ששומר עליה פיכחת. בהמשך לדברים, היו דיווחים שונים שטענו כי בתה המתבגרת של הזמרת נפלה גם היא קורבן להתמכרות, דיווחים שלוו בתמונות לכאורה של הילדה מסניפה "חומר לבן". 

וויטני בגראמי:

לאחר שנים בהם העיסוק התקשורתי בזמרת סבב בעיקר את נישואיה לזמר בובי בראון וניסיונות הגמילה שלה מסמים ואלכוהול, שבה יוסטון ב-2009 עם אלבום קאמבק "I Look To You". האלבום כיכב בראש מצעדי המכירות האמריקאיים ויוסטון יצאה לסיבוב הופעות עולמי, אולם דיווחים החלו להגיע מכיוון מערציה של הזמרת על שיוסטון איבדה את קולה העוצמתי ואיננה מסוגלת יותר לשיר כבעבר. יוסטון, שהופיעה לצד קווין קוסטנר בסרט "שומר הראש", תכננה קאמבק גם בתחום הקולנוע ולאחרונה סיימה להצטלם לסרט "ספרקל" שטרם ידוע מתי יצא לאקרנים. 

יוסטון פרצה לסצנת המוזיקה האמריקאית ב-1985. אלבום הבכורה, שנשא רק את שמה, מכר 25 מיליון עותקים ברחבי העולם. במהלך קריירה ארוכה, של מעל ל-25 שנים הוציאה שבעה אלבומים ושלושה אלבומי פסקול, זכתה בשישה פרסי גראמי, מכרה מעל ל-200 מיליון אלבומים ואף זכתה בשני פרסי אמי. מותה של יוסטון התרחש בסמוך לטקס פרסי הגראמי וכנראה יטיל צל כבד על האירוע החשוב בתעשיית המוזיקה האמריקאית. חברים מצייצים » ריהאנה : "אין מילים. רק דמעות".

» ג'ניפר לופז: "איזו אבדה. מהקולות הגדולים של ימנו. שולחת את תפילותיי למשפחתה".

» ג'סטין ביבר: "הרגע שמעתי את החדשות. זה מטורף. אחת הזמרות הגדולות בכל הזמנים הרגע חלפה מהעולם. נוחי על משכבך ויטני יוסטון".

» ג'סיקה סימפסון: "מצאתי את הקול שלי בזמן ששרתי שירים של ויטני יוסטון. היום איבדתי מורה לחיים".

» פינק: "ויטני הייתה הסיבה שהרבה מאיתנו עושים את מה שהם עושים".

» מריה קארי: "אני שבורת לב ובוכה על מותה המפתיע של חברתי, הגברת ויטני יוסטון. תנחומי הכואבים למשפחתה ולכל מליוני מעריציה ברחבי העולם. היא לעולם לא תשכח כאחד הקולות הגדולים שאי פעם שרו בעולמנו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ