טורקיה מציגה: נציג יהודי באירוויזיון

למרות המתיחות הפוליטית בין טורקיה לישראל, החליטה הראשונה לשלוח מסר ליברלי לעולם ובחרה בזמר יהודי, ז'אן בונומו, לייצג אותה באירוויזיון

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

הם יכלו להדיח אותו או לנתק לו את המיקרופון. הם אפילו יכלו להושיב אותו על כיסא נמוך (ולא להתנצל על זה). אך במקום, ברגע של גדלות רוח, נבחר הזמר היהודי ז'אן בונומו לייצג את טורקיה בארוויזיון. בונמו (25), המתגורר באיסטנבול, כוכב רוק עולה בשמי טורקיה, נבחר על ידי ועדה מטעם רשות השידור הטורקית TRT לזמר לטובת טורקיה בארוויזיון הקרוב שייערך בחודש מאי באזרבייג'ן. 

דווקא על רקע המשבר ביחסים הדיפלומטים בין טורקיה לישראל, שהחריף כתוצאה מהפלישה למרמרה, הבחירה בבונמו מפתיעה את הטורקים ומפתיעה לטובה את הקהילה היהודית בטורקיה. הבחירה המרתקת הזו של הרשויות הטורקיות בזמר ממוצא יהודי מעלה סברה שמדובר בניסיון של הטורקים לשדר מסר מרגיע לעולם הרחב שהם מדינה פתוחה, פלורליסטית ודמוקרטית ולאו דווקא על מסלול של התאסלמות והקצנה.

בונמו התפרסם בטורקיה כמגיש תוכנית רדיו פופולארית ברדיו 101 שבאיסטנבול. לאחר ההצלחה ברדיו החל להנחות תוכניות בטלוויזיה ואף נבחר להגיש את ערוץ MTV טורקיה. בונמו מוזיקאי מגיל שמונה, למד מוזיקה קולנוע וטלוויזיה באיסטנבול ושחרר אלבום מצליח בינואר של השנה שעברה. כעת כל שנותר לבונמו הוא לזכות בארוויזיון ולהביא כבוד לאומה הטורקית, ואיזו חצי נחמה ללב היהודי השוכן בישראל, כי אם הוא יפסיד – מדובר בעוד תקרית דיפלומטית בפוטנציה. אבל בלי לחץ.אנחנו תומכים בו. בונומו:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ