שיר להשמעה: נורית גלרון בשיר חדש-ישן שכתב עלי מוהר

לקראת המופע "הרצינות היא ממני והלאה", במלאות חמש שנים למותו של עלי מוהר: נורית גלרון עם שיר חדש בשם "הייתי", ללחן של אבי גרייניק ולמילים שכתב מוהר לפני כ-30 שנה

ניר גורלי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גורלי, עכבר העיר

הבוקר יוצא לרדיו שיר חדש של נורית גלרון, "הייתי" שהלחין אבי גרייניק למילים של עלי מוהר, שנכתבו לפני כמעט 30 שנה. את השיר תבצע גלרון לראשונה בערב מחווה למוהר בבית לסין במלאות חמש שנים לפטירתו. בעקבות הביקוש הרב הוחלט לקיים מופע נוסף. המופעים יערכו ב-26/01 בשעה 20:30 וב-27/01 בשעה 12:00. בין המשתתפים הנוספים במופע: גידי גוב, אבי קושניר, יהודית רביץ, יוני רכטר, אפרים שמיר, אלון אולארצ'יק ואבנר קנר. הערב יקרא "הרצינות היא ממני והלאה" והוא יכלול גם את אנסמבל קורל, איתי פרל, דנה עדיני ורועי בר-נתן. את המופע יזמה אתי אנטה, אילן מוכיח אחראי על הניהול המוזיקלי וינחה אותו מודי בר-און.

» מופע לזכרו של עלי מוהר - כל הפרטים

מלבד היותו פזמונאי, שכתב בין היתר גם ליוצאי להקת כוורת (גוב, שמיר, רכטר ואולארצ'יק), היה מוהר כותב טורי דעה בעיתונים "דבר" ו"העיר" ומקבץ מטוריו אף פורסם בספר "מהנעשה בעירנו". כמו כן היה שותף לספר "פלוגה גימ"ל מחלקה שלוש", יחד עם חברו לשירות המילואים בזמן מלחמת יום הכיפורים, דוד טרטקובר. בשנה האחרונה לחייו חלה מוהר בסרטן הלבלב ונפטר בביתו בסוף נובמבר 2006. נורית גלרון הוציאה ב-2010 את אלבומה ה-18 "ואז בא לנו" משירי נתן זך. בשנה שעברה הותיאה את האלבום "קלאסי וקלאסיקה" שתיעד את המופע המשותף שלה עם המנצח והפסנתרן גיל שוחט. הערב "הרצינות היא ממני והלאה" יכיל קטעים שכתב מוהר, קטעי וידאו ושירים אותם חיבר. המופע יועבר בשידור חי בגלי צה"ל.נורית גלרון - הייתי:

"הייתי" מילים: עלי מוהר / לחן: אבי גרייניקהייתי יערות,הייתי דרך מתנוצצת,בוקר בי הוארבכל אגלי הטל,הייתי כוורות,שדות התחממו בשמשעל שפתי מלכיםהדבש שלי נזל

הייתי בכחול והייתי בתכלת,נדמה לי גם שהייתי אי פעם ילדה!ומה אני עכשיו? –אמור לי אם תראני,מה אני עכשיו לא אדע, לא אדע,מה אני עכשיו בהחלט לא אדע.

הייתי אנשים,הייתי עיר גדולה סואנת,כל הכיכרותהיו מלאות רק בי.הייתי חיפושיתקטנה קטנה שמטיילתעל אוזנו של שר החוץ האיטלקי

הייתי בכחול..

הייתי מסיבות,הייתי ליטופים בחושךיין אפלולי,חיבוק ואנחה,הייתי תקליטיםשרוטים מאהבה ויושןאך דיברתי די – ספר לי מי אתה!

האם אתה נהר,או ארמון,או נחושת,האם אתה ספן או מומחה לפלדה?האם אתה נחמד?האם אתה גבוה?איך אותך אכיר לא אדע, לא אדע,איך אותך אכיר בהחלט לא אדע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ