עברי לידר חוגג 15 שנה ל"מלטף ומשקר": "תקליט שעיצב סאונד חדש"

בימים אלו מציין לידר 15 שנה לאלבום הבכורה שלו והוא מתכנן לעשות זאת בשתי הופעות חגיגיות. לידר: "אני מחכה לבצע שירים שלא ניגנתי מאז"

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

"האלבום יצא קרוב לתקליט בכורה של אביתר בנאי והיה מין דיבור על הגברים שמעיזים להיות רגישים או פגיעים או משוגעים קצת", נזכר עברי לידר באלבום הבכורה שלו "מלטף ומשקר". "אני מאוד גאה בתקליט. הוא עשה דברים משמעותיים". בימים אלו מציין לידר 15 שנה לאלבום שהשיק את הקריירה שלו, והוא עושה זאת בשתי הופעות חגיגיות. ההופעות יתחלקו לשלושה חלקים: חלקו הראשון יכיל את האלבום מתחילתו ועד סופו. זו הפעם הראשונה שהוא ינגן אלבום מתחילתו ועד סופו ("מלטף ומשקר") והוא מבטיח שחלק מהביצועים יהיו קרובים למקור. החלק השני יכיל להיטים מתקליטים ופרויקטים אחרים, והחלק השלישי יסגור את הערב במסיבה עם הפרויקט של לידר מהשנה האחרונה, ההרכב "TYP". אל החלק הראשון יצטרף לבמה גם יועד נבו שהפיק מוזיקלית וניגן באלבום. "זה יהיה מאוד מיוחד כי לא ניגנו אף פעם על במה", אומר לידר. "אני עובד עכשיו גם על אלבום חדש בעברית עם יועד, אז הכול יוצא בסינק נעים".» עברי לידר בהפעה - כל הפרטים"הפריצה לא הייתה מבהילה או מפחידה", נזכר לידר בימים הראשונים אחרי צאת האלבום. "הגבתי לחשיפה בלעשות תקליט שני נורא מהר. זה לא כמו היום, חבר'ה שעושים 'כוכב נולד' ובשנייה הופכים לאנשים נורא מפורסמים והפרצוף שלהם נהיה מאוד מוכר. בתקופה ההיא של התקליט הראשון, אפילו שזה היה תקליט שנורא הצליח ותוך חודש מכר זהב, ברחוב לא הרגשת את זה אותו הדבר כי המדיה עבדה אז בצורה אחרת". לא היית מחליף את דרך הפריצה שלך בדרכים "הקונבנציונליות" של היום?"ממש ממש לא. אין לי שום בעיה עם כוכב נולד. אבל לכל תקופה יש את החוקים שלה והיום החוקים הם אחרים. האינטרנט שינה את המדיה לגמרי. אין יותר מדורת שבט. אני זוכר שישבתי בתקופת התקליט הראשון במעגל של דן שילון. היה לזה 104 אחוז רייטינג".מה אתה זוכר מההופעה במעגל?"לא זכור לי הרבה. אני זוכר שאני יושב שם קצת מפוחד, אבל אני אפילו לא זוכר מי ישב איתי. לא אמרתי שום דבר, לא שאלו אותי שום דבר ובסוף הלכתי לשיר. היום אולי הייתי מקשקש קצת יותר".

לפני 15 שנים נתפס עברי לידר "גבר רגיש" עם אלבום שנחשב פורץ דרך בפגיעות ובכנות שלו, ובזכות האיכויות האלקטרוניות והסאונד חדש שסיפק לנוף הישראלי. הסינגלים "זה תמיד אהבה" ו"לאונרדו" שמרו אותו ברדיו והאלבום מכר עשרות אלפי עותקים. אבל לידר עצמו התקשה לקבל את האלבום על ההתחלה. "איך שגמרנו לעשות אותו אז היה לי קשה ולא אהבתי אותו. זה משהו פסיכולוגי לגמרי", נזכר לידר. "כשגמרנו איתו, לא שמעתי אותו כמה חודשים ואז שמעתי אותו שוב פעם ואמרתי 'אני אוהב את זה'. היום אני מת עליו, אני מחכה לבצע כל מיני שירים שלא ניגנתי מאז ההופעות הראשונות. כשאני שומע אותו היום אני חושב שהוא תקליט מיוחד. במיוחד בהתחשב לתקופה, זה תקליט שעיצב איזה סאונד חדש פה והביא התעסקות עם אלקטרוניקה ושילוב עם נגינת לייב שהיה חדש לאז. אני חושב גם שמשהו בטקסטים הרגיש חדש". איזה שיר מאלבום הבכורה נשאר רענן עבורך בהופעות?"בשנה האחרונה עשינו כמה פעמים את 'כמה כוכב' וזה היה מאוד כיף. עשינו את 'ז'אקט' בביצוע חדש וזה גם היה מאוד כיף. אני מאוד מחכה לעשות דווקא את 'אגדות' כי זה שיר שבאמת לא עשיתי 15 שנה אז נראה מה יהיה איתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ