השיר הישראלי המושמע של השנה: ה"עין" של ברי סחרוף

אקו"ם פרסמה את רשימת היוצרים, המבצעים והיצירות המושמעות של השנה. כמו תמיד אהוד מנור ז"ל ואריק איינשטין מובילים בהשמעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארגון אקו"ם, האחראי לשמירה על זכויות היוצרים בישראל, מסכם את השנה העברית בתחנות הרדיו ומעניק תמונת מצב על היוצרים והשירים המושמעים ביותר של השנה. גם השנה אין הפתעות בגזרת היוצרים המושמעים. אהוד מנור ז"ל מוביל את הרשימה כשאחריו בסדר יורד שלום חנוך, יוסי גיספן ושלמה ארצי.

גם רשימת המבצעים המושמעים נראית כמועתקת משנים קודמות כאשר אריק איינשטיין מוביל את הרשימה ואחריו שלמה ארצי. שניהם לא הוציאו אלבומים חדשים בשנה האחרונה (אינשטיין הוציא אלבום אוסף שכלל שני סינגלים חדשים, שאגב לא מופיעים ברשימת עשרת היצירות העבריות המושמעות של השנה). בהמשך רשימת המבצעים המושמעים אפשר למצוא זמרים שכן חגגו השנה עם אלבומים חדשים: אייל גולן, אהוד בנאי ויהודה פוליקר. עשרת המבצעים המושמעים מציגים שליטה גברית כמעט מוחלטת ברדיו הישראלי. הזמרות היחידות בעשירייה הראשונה הן יהודית רביץ ושרית חדד במקומות התשיעי והעשירי בהתאמה.

רשימת היצירות העבריות המושמעות של השנה מציגה תמונת מבט מקורית ומעודדת יותר כאשר היצירה המושמעת ביותר היא "העין" של ברי סחרוף, מתוך אלבומו האחרון "אתה נמצא כאן". בהמשך הרשימה נמצאים "מחוזקים בעולם" של אברהם טל, "קורא לך" של דור דניאל, "אם את הולכת", גם כן של אברהם טל, ו"השמלה ממדריד" של מוניקה סקס. יש לציין שהנתונים הינם מתחנות הרדיו הפועלות ברישיון אקו"ם בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ