לירון לב: "הייתי מבולבל ועכשיו יצאתי לדרך עצמאית"

שבע שנים עברו מאז בלט לירון לב בעונה השניה של כוכב נולד, כעת לאחר ניסיון כושל בחברת תקליטים מוציא לב איפי חדש אותו הקליט בהפקה עצמית. הבוקר יוצא הסינגל הראשון מתוכו "השמש חזקה מדי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביצוע של לירון לב ל"נבראתי לך" הוא אחד הביצועים הזכורים בתולדות התכנית כוכב נולד. למרות שלא הגיע לגמר בעונה השנייה בה השתתף, הצליח לב לבלוט מעל מתמודדים אחרים. דבק בו דימוי של מתמודד "איכותי" בתקופה בה רוב משתתפי התכנית נראו ונשמעו אותו הדבר. למרות זאת עברו שבע שנים והקריירה המוזיקלית של לב לא זזה לשום מקום. "הייתה תקופה בה הייתי חתום בחברת תקליטים (NMC  נ.ג), עבדנו על דיסק וזה לא עבד", אומר לב. "זה פגע לי בביטחון העצמי, הייתי מבולבל, ולקח לי זמן להתעשת".

ארבע שנים עברו מאז הטראומה וכעת חוזר לב עם איפי חדש, ללא חברת תקליטים מאחוריו. הבוקר יוצא סינגל ראשון מתוכו "השמש חזקה מדי". "זו דרך חדשה בשבילי, דרך עצמאית", הוא אומר. " קניתי ציוד והתחלתי לעבוד על השירים בבית עם המפיק ניר יונה. עשינו הכל בבית, אחר כך הקלטנו נגנים באולפן ומשם זה התפתח".אתה חושב בדיעבד שההשתתפות בכוכב נולד תרמה לך?"זה פרק ממש ישן בחיים שלי אבל כשאני חוזר לשם אני יכול לומר שנהניתי. היה לי כיף, למדתי הרבה, זה אפשר לי להתקדם. דרך שם אנשים מגלים אותך. היום אני לא רואה הרבה דרכים שבהן אמן יכול להגיע לקהל. אין היום גופים שמשקיעים באמנים חדשים וזו דרך לגיטימית וטובה".לירון לב - השמש חזקה מדי:

ומה התכניות הלאה?"להתקדם עם האיפי. יש הופעה בספטמבר ב'אזור' ואחר כך מתוכננות עוד הופעות מחוץ לתל אביב. המטרה היא להפיץ את השירים מכאן ולהמשיך". איך ישמע האיפי החדש? "שתי ההשפעות הכי גדולות שלי הן מצד אחד רוק ישראלי קלאסי כמו שלום חנוך, שלמה ארצי ויהודה פוליקר, ומצד שני אני גם מאוד מחובר למוריסי ולסמית'ס. המוזיקה שלי מושפעת משילוב בין שניהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ